Jump to content

Zasilanie serw i odbiornika z UBEC/2S LiFe.


vowthyn
 Share

Recommended Posts

Mam trzy proste (chyba?) pytania.

 

1. Czy UBEC Foxy 3A wystarczy do zasilenia 6 serw 9g w modelu motoszybowca ~1600g? Serwa to analogowe 2x HXT900, 2x TowerPro SG91R metalowe, 2x NoName 9g z wyglądu jak HXT900.

 

2. Czy taki UBEC zużywa więcej/mniej/tyle samo energii, co BEC wbudowany w regiel? (Chodzi mi o to czy będzie odczuwalna różnica w czasie lotu po przejściu z wbudowanego BECa na zewnętrzny UBEC?).

 

3. Czy ewentualnie z takimi serwami można ryzykować zasilanie z pakietu 2S LiFe?

Link to comment
Share on other sites

1. Na forum jest obszerny wątek o zasilaniu. Niby powinno wystarczyć, ale u mnie nie starczyło. Mam 6x Corona 939MG (12g). Serwa na starcie pobierają przez ułamek sekundy około 1A. To wystarczyło, aby bec TGY 3A (5A max) "kopał". Po założeniu BEC 5A X5UBEC wszystko działa OK.

2. To jest "switching BEC" więc powinien być lepszy (lub taki sam)

3. Przez 2 diody? Nie wiem.

Link to comment
Share on other sites

Zdecydowałem się na tego Foxy 3A. Stwierdziłem, że skoro trzeci sezon latam na wbudowanym w chińskiego regla BECu z identycznymi parametrami (3A/5A) to zewnętrzny tym bardziej sobie poradzi. Z dodatkowego pakietu 2S LiFe zrezygnowałem ze względu na problemy z ulokowaniem pakietu tak, żeby możliwe było wyciąganie go do ładowania bez demontowania połowy modelu za każdym razem (brak miejsca w kadłubie i kłopoty z wyważeniem).

Link to comment
Share on other sites

 Share

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

By using this site, you agree to our Terms of Use.