Skocz do zawartości

Fajna zabawa :-)


Diakon
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Po napisaniu tego postu pomyślełem, żę dałem trochę niewłaściwy temat, ale no jakby nie było trochę jest to śmieszne... 8)

Ja jeszcze żadnej aparatury nie mam, ale (tam mi się wydaje) zbliżąm się do niej wielkimi krokami. Wszystko zależy... no wiecie - od pieniążków. Mam nadzieję, że sypnie mi się coś na Wielkanoc :roll: - oczywiście tylko i wyłącznie na aparaturę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rzeczywiście, to można porównać po trosze do małych granatów (jakby co u mnie na poligonie na rzutni granatami leży mnóstwo po nich odłamków, i jak by nie były, z gróbsza te kawałki aku przypominają mi właśnie te kawałki granatów).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 miesięcy temu...

Czy NiMH się mocno nagrzewają podczas ładowania?

 

Wczoraj kolega z osiedla podłączył zwykły silniczek pod aku (i odbiornik :? - nie ma regulatora) NiMH 1600mAh i coś tam gadał że w silniczku powstało zwarcie i stopił się kawałek izolazji od kabelka - [...].

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy NiMH się mocno nagrzewają podczas ładowania?

Mam bardzo niewiele NiMh, ale jedne udało mi się rozgrzć do tego stopnia, że popękały koszulki (gdyby były lutowane może by puścił lut, nie wiem-były zgrzewane).

To były GP2300 ładowane 1C (2,3A) w nadajniku.

Uratowało mnie to, że wyświetlacz zrobił się zaparowany i szybko przestałem ładować.

Po tej zabawnej historii mają juz tylko około 1200mAh, ale działają.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zakupiłem akumulatorki SONY o poj. bodajże 2500, 8 sztuk po 22 zł za sztukę, piękny pakiet z niego zrobiłem, (NiMH) :D to miał być pakiet do nadajnika , podłączyłem go pierwszy raz do ładowania ładowarką CG340, nie zauważyłem że radiator się odkręcił od MOSFETA--------- ładować zacząłem 0,5 A, i g....o prawda. Pszłem do domu, miałem wrucić po godzinie zobaczyć co z nimi ................???? ....... :cry: na ziemi została tylko mokra papka. wk... się okazało się że ładowarka podała 14.4 V i tylko trochę więcej amper :puker:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
zakupiłem akumulatorki SONY o poj. bodajże 2500, 8 sztuk po 22 zł za sztukę, piękny pakiet z niego zrobiłem, (NiMH) :D to miał być pakiet do nadajnika , podłączyłem go pierwszy raz do ładowania ładowarką CG340, nie zauważyłem że radiator się odkręcił od MOSFETA--------- ładować zacząłem 0,5 A, i g....o prawda. Pszłem do domu, miałem wrucić po godzinie zobaczyć co z nimi ................???? ....... :cry: na ziemi została tylko mokra papka. wk... się okazało się że ładowarka podała 14.4 V i tylko trochę więcej amper :puker:

 

To jest przecież ładowarka do szybkiego ładowania, to kto taką ładuje pakiet pierwszy raz.

Słyszałeś coś o prądzie 0.1 I znamionowego ( dla twojego przypadku to 250 mA) i formowaniu pakietów ( to nie są LIxx)

 

0.1 I znamionowego to 10-o godzinny prąd ładowania znamionowgo ( a przy pierwszym ładowaniu formującym to 14 godzin

 

Nauka kosztuje , a drugim razem jak czegoś nie wiesz to pytaj przed a nie po fakcie (taniej) szkoda tylko tych akumulatorów

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.