Jump to content

Kontroler Safe2Fly.


idfx
 Share

Recommended Posts

Witam ! Zastanawiam się nad zakupem kontrolera Safe2Fly. W skrócie jest to zestaw nadajnika montowanego w modelu i odbiornika wydającego komunikaty głosowe, który trzymamy ze sobą w trakcie lotu. Zestaw ma zasięg około 600 metrów, nadajnik w modelu waży 10 gramów. Pracuje na częstotliwości 433 lub 915 MHz, podobno nie zakłóca odbiornika lub zestawu FPV. Przesyła nam informację o prądzie do 100A, alarm o niskim napięciu pakietu (30,20 lub 10% pozostałej pojemności baterii), niskim napięciu na odbiorniku i posiada wysokościomierz z możliwością zaprogramowania ostrzeżenia o wysokości.

 

Więcej informacji tutaj:

 

http://www.wireless-copilot.com/

 

Cena nie należy do najniższych $79.99

 

Czy ktoś ma rozeznanie czy jest to warte ceny, czy są podobne do zakupienia lokalnie w niższej cenie i czy w ogóle się takie gadżety przydają ?

 

Poproszę o wskazówki.

 

Pozdrawiam !

Link to comment
Share on other sites

Pewnie, że może :) Tańsze i w sumie jak dla mnie lepsze niż jakieś gadające pudełko. Jak już bym miał orientacyjne ostrzeżenia o osłabnięciu zasięgu to bym dopłacił drugie tyle ;) Dzięki za wskazówkę.

Link to comment
Share on other sites

Pewnie, że może :) Tańsze i w sumie jak dla mnie lepsze niż jakieś gadające pudełko.

 

"Gadające pudełko" to nie taka zła rzecz. Odrywanie wzroku od modelu i śledzenie informacji na wyświetlaczu w trakcie lotu, to nie jest najlepszy pomysł, zwłaszcza jeśli model jest na granicy widoczności bo akurat fajnie nosi, a my stoimy w pełnym słońcu (LCD ma czytelność taką sobie). Jeśli o mnie chodzi to do takich rzeczy jak wysokość, napięcie czy vario wolałbym gadaczkę zamiast wyświetlacza.

Link to comment
Share on other sites

 Share

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

By using this site, you agree to our Terms of Use.