Skocz do zawartości

Duży F4U Corsair


kkdarch

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Postanowiłem wrócić do pomysłu budowy F4U Corsair w dużej skali czyli coś wielkością Złotej Edycji Top Flite. I stało się po obrobieniu rysunków żeber poszły do cięcia .Po tygodniu dostałem gotowe elementy do skrzydeł .Składanie tego typu modelu to sama przyjemność(około 4,5 godziny pracy i konstrukcja skrzydeł gotowa). Model będzie miał 2195mm rozpiętości i 1703 mm długości waga według producenta 10-11kg a napędzany będzie silnikiem benzynowym 45ccm z reduktorem (jeśli znajdę śmigło o odpowiednim skoku a raczej łopaty do czterołopatowego śmigła o skoku 16-18").Może ktoś dysponuje frezarką na której można by było zrobić takie łopaty długość -12,5 cala

1004676mli7.th.jpg

1004674mqf7.th.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Tak widzialem ten model na lotnisku.Aczkolwiek chcialbym zrobic go samemu wedlug swojej technologi.Poprostu szukam zajecia na wieczory.Na razie mam czym latac takze czas nie bedzie gral roli co do tworzenia samolotu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • 2 tygodnie później...

Przyznam że trochę skopiowałem rozwiązanie (Robart 148).Miałem kiedyś okazje pooglądać to cacko i przyznam że nie jest mocno skomplikowane a mi brakuje tylko układu dźwigni do podnoszenia i obrotu .Siłowniki pneumatyczne wykonałem sam z uszkodzonych siłowników przemysłowych (festo ale przerobione ).wykorzystałem tylko tłoczysko ,część cylindra i uszczelnienia .A tu schemat tego podwozia :

http://www.robart.com/retracts/spare%20parts/148SP.pdf

 

:roll:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Prace znów zaczęły się trochę posuwać do przodu ale nadal cierpię na brak czasu .Niemniej jednak coś tam można zrobić wieczorami.

obrazy3023oj1.jpgobrazy3024xv8.jpgobrazy3025dy0.jpgobrazy3026dx4.jpgobrazy3027cr0.jpgobrazy3028gv2.jpgobrazy3029tf7.jpgobrazy3030cl7.jpgobrazy3031ea5.jpg

 

Mam mały problem ze śmigłem bo nie ma skoków rzędu 16-18cali ale na stronie Menz -a widziałem takie śmigło trzyopatowe 27-16cali ale pewnie będzie bardzo drogie (drewniane) .

Właśnie jak widać na zdjęciu ukończyłem następny silnik z reduktorem dedykowany do tego modelu. Jeśli ktoś ma jakieś namiary gdzie mogę kupić łopaty ,śmigło trzy -czterołopatowe o dużym skoku i średnicy 26-27cali .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Rozmawiałem z p.Bielą ze trzy miesiące temu i z tego rozmiaru nic nie było a teraz pojawił się nowy rozmiar 26x14D może tego spróbuje ale nie jestem pewien czy wystarczy prędkości a większej średnicy nie mogę założyć .Przełożenie zrobiłem 2,9:1 co może dać jakieś 3200-3400 obrotów na minute .

Zobaczcie to cudo

http://www.warbirdpropdrives.com/30601.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

...ale leniwy :shock:

Za moich czasów kot, czyli młody żołnierz, intensywnie się dokształcał/doszkalał.

Dopiero po odpowiednim czasie służby mógł pospać pod MiGiem-15 przywiązawszy ręce do opuszczonej lawety z działkami :wink:

Ale teraz inne czasy :evil:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 miesięcy temu...

Wreszcie po pięciu miesiącach wyciągnołem model z kąta i mogę coś zrobić .Pewnie wszyscy się zastanawiali czy aby nie zrezygnowałem?U mnie jest kolejność :najpierw praca a później przyjemności.Myślę że już niedługo wstawię kilka fotek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Mam pytanie do wlasciciela Corsaira:

Na pierwszej fotce pod pierwszym linkiem widac na wregach skrzydel niepoodcinane koncowki pomagajace przy skladaniu skrzydla. na zdjeciu sa obrocone w gore a wydaje mi sie ze na manualu z TopFlite powinny byc do dolu. moze profil jest idealnie symetryczny,ale jak nie to pomyliles prawe skrzydlo z lewym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.