Jump to content

CF2812 - nie za mały ciąg?


wapster89
 Share

Recommended Posts

Jeśli dobrze rozumiem to przy stosunku ciągu statycznego do wagi modelu 1:1 i większym, model powiniem mieć zdolność do "zwiśnięcia" w powietrzu, na tej podstawie podejrzewam jakiś problem u siebie... Model gotowy do lotu waży 350g: depronowy MIG-29, pakiet turnigy 1000mAh 3S, ESC MAG8 18A, odbiornik HK 6CH, silnik EMAX CF2812 do tego piasta PropSaver i śmigło GWS 7x3,5. Jeśli trzymam model pionowa, za dziób i dam pełne obroty to czuje zdecydowane "zmniejszenie wagi" modelu ale nie wychodzi to na zero. Wydawało mi się że ten silnik z tym śmigłem powinien uzyskąc te 350g ciągu statycznego. Poprawcie mnie jeśli się w którymś miejscu mylę. Z góry dzięki za pomoc :)

 

P.S.

MIG na razie wzbił się w powietrze tylko raz, przy dość porwistym wietrze, w miare sobie radził jak na takie warunki, czekam na poprawę pogody i zobacze jak się zachowa przy bezwietrznej.

Link to comment
Share on other sites

Czułem, że to jednak wcale nie jest tak jak być powinno, z moich szacunków wynikało, że ten zestaw powinien spokojnie dać większy ciąg i dziś się to potwierdziło. Założyłem regulator kolegi i silnik od razu ożył, znalazły się te brakujące gramy ciągu. Teraz tylko pytanie co jest nie tak z moim regulatorem, że udaje, że działa poprawnie a nie jest w stanie wycisnąć maksimum mocy z silnika? Zaprogramowany raczej poprawnie, chociaż nie jestem pewien timingów... czy ich złe ustawienie może dawać takie objawy?

Link to comment
Share on other sites

 Share

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

By using this site, you agree to our Terms of Use.