Skocz do zawartości

RAF S.E.5 a by Marek Rokowski


wiatrak
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Wczoraj przyszła do mnie paczka której zakup planowałem już dawno, lecz ciągły brak funduszy przeszkadzał mi w tym. Dzięki wyrozumiałości Marka, który dał mi zniżkę udało mi się w końcu uzbierać na model i zacząć swą przygodę z ww1.

Model ma być w malowaniu W.Bishopa z 60 dyw. RAF

http://i44.tinypic.com/2gwib0p.jpg

Zawartość pudełka:

post-6486-0-15806400-1374768145_thumb.jpg

Jestem zaskoczony dużą powierzchnią skrzydeł i myślę, że model będzie miał wspaniałe własności pilotażowe.

Mam jednak trochę problemów z budową, bo nie wiem za bardzo które części są do czego, a szczególnie te wycięte laserowo ze sklejki. Jako że nie znalazłem zdjęć to wyjaśniających, liczę na Waszą pomoc.

Zacząłem jednak od tego co wiem na pewno: wzmocniłem i zaokrągliłem stateczniki i skrzydła.

post-6486-0-58694400-1374768196_thumb.jpgpost-6486-0-95287500-1374768238_thumb.jpg

A oto wyposażenie modelu:

post-6486-0-94824700-1374768298_thumb.jpg

Głowię się również nad umieszczeniem i dostępem do pakietu. Może ktoś wspomoże zdjęciem?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Możesz to zrobić na co najmniej 2 sposoby:

 

a) pakiet wciskany z boku w kadłub. Wycinasz otwór nieco mniejszy od pakietu i wsuwasz go na wcisk.

 

wady: mało elegancko

 

zalety: można wybrać miejsce pakietu zapewniające dobre wyważenie już na gotowym modelu

 

b ) w dolnym klocku kadłuba wycinasz miejsce na pakiet, a z tej półokrągłej części odcinasz fragment i robisz z niego klapkę, którą mocujesz na magnesach neodymowych.

 

wady: trzeba dobrze wiedzieć gdzie znajdzie się pakiet

 

zalety: estetyczniejszy wygląd.

 

Tyle ode mnie - jak coś to pytaj :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W moim S.E.5a ze sklejkowych elementów to miałem tylko to 'kółko', kwadrat i to najdłuższe. Kółka w ogóle nie użyłem, kwadrat dałem na wręgę silnikową, a ta najdłuższa część to płoza ogonowa. Natomiast na pakiet i resztę wyposażenia wytopiłem otwory lutownicą w dolnej części kadłuba a z górnej wyciąłem klapkę. Zamocowałem ją na zawiasy, a po otwarciu mam dostęp do pakietu i wszystkich połączeń, więc w razie awarii czy czegoś podobnego mam szybki dostęp do wyposażenia :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wielkie dzięki. A te dwie płytki sklejkowe z dziurkami to nie wiem do czego. Do podwozia czy do mocowania skrzydła?

I jeszcze: Jak wycinać dziury pod wyposażenie? w tamtym miejscu są akurat rowki pod mocowanie drutów mocowania baldachimu. W prototypie nie było problemu bo był z płytek epp, a ja tu muszę wycinać dziury. Chcę się upewnić zanim będę pożyczał lutownicę i wycinał. ;)

Jak macie jakieś zdjęcia to bardzo bym prosił :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.