Jump to content

Turnigy 9x Utrata sygnału


Łukasz99
 Share

Recommended Posts

Witam,

Moja tgy 9x w dziwny sposób traci sygnał, po czym w parę sekund loguje się ponownie. Na lotnisku przy teście zasięgu z przetartą anteną było ok 10-15 kroków. Jest już polutowana:

dp5k.jpg

Zasięg na ziemi wynosi ok. 50m (wystarczająco?). Bindowanie nic w tym wypadku nie pomaga.

Link to comment
Share on other sites

Spróbuj z innym odbiornikiem, zasięg powinien oscylować w granicach 600m, w moim przypadku kabel antenowy modułu był przetarty, przez co długość fali nie była zgodna z długością anteny, powodowało to zasięg 100m przy minimalnej przenikalności przez obiekty. Polecam zakupić kabel pigtail i zamontować gnizado rp-sma na obudowie modułu. Jeżeli chcesz mieć pewny tor radiowy rc w dobrej cenie to polecam przejść Frsky, używam jako link FPV, 1.5km pewnego zasięgu gwarantowane. Przy użyciu dopałek 5-6km, bez anten kierunkowych jak patch czy biquad, helikal.

Link to comment
Share on other sites

...w moim przypadku kabel antenowy modułu był przetarty, przez co długość fali nie była zgodna z długością anteny, powodowało to zasięg 100m przy minimalnej przenikalności przez obiekty.

Mówisz że skrócenie anteny może spowodować zmiejszenie odległości? :(

Link to comment
Share on other sites

Jeżeli masz przetartą izolacje i ekran dotyka żyły gorącej wtedy element czynny (antena) jest wyłączony z aktywnego udziały w transmisji sygnału. W twoim przypadku prawdopodobnie nie zastosowałeś anteny o odpowiednie długości fali która może wynosić 1, 1/2, 1/4 lambdy (12,49cm dla 2,4ghz). Najlepiej będzie jak kupisz pigtail odsłonisz 31mm żyły gorącej i przylutujesz do odbiornika

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Więc temat utraty zasięgu został u mnie zażegnany. Wymieniłem odbiornik na nowy.

W tgy 9x po zakupie należy nie zwłocznie zaizolować taśmą kabel w miejscu wyjścia z obudowy. W tym miejscu najczęściej kabel zostaje uszkodzony, złamany, przetarty. Najczęsciej to jest powodem utraty zasięgu.

  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

Miałem kilka odbiorników i bez chwili namysłu zalewałem to miejsce grubą kroplą elastycznej żywicy ... to aż się prosi o załamanie, wyrwanie itp. Inna sprawa, że taki wiele razy zaginany kabel traci prawidłową impedancję i koncentryczność. Odstęp głównej żyły od ekranu powinien być taki sam po całej długości przewodu, inaczej słowo koncentryczność traci sens a wtedy w układach RF wszystko się może rozjechać nawet jak jeszcze nic nie jest urwane. Ma to ogromne znaczenie przy częstotliwościach powyżej 1 GHz.

  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

 Share

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

By using this site, you agree to our Terms of Use.