Jump to content

Aurora 9 - informacja o słabym sygnale


maniekkmp

Recommended Posts

Witam.

Posiadam od niedawna Aurorę 9 2.4 ghz ver softu 1.09 + odbiornik Optima 7. Według opisu w/w produktu np. w internetowych sklepch modelarskich podstawowa telemetria (bez modułu telemetrycznego) zawiera takie rzeczy jak: informacja o napięciu podawanym na odbiornik oraz informacja o słabym sygnale odbiornika. Niestety. nadajnik nie podaje ostrzeżenia czy tez informacji o słabnacym sygnale czy też jego zaniku z odbiornika. testowałem aparature w terenie zabudowanym (żeby nie tzeba było daleko chodzić :)) i na pewnej odległości od modelu serwa poprostu nie reagowały na ruchy drążkami a wskazania telemetryczne zatrzymały sie na ostatniej wartości przed utratą sygnału - nie było żadnego alarmu, ostrzezenia z nadajnika. Może ja nie potrafie czegoś włączyć czy tez ustawić. Nadmieniam , że test z redukcją mocy nadajnika też robiłem, i podczas tych 90 sek aparatura straciła po ok 30 m zasieg nie informując żadnym sygnałem o powyższym fakcie. Wiec jak to jest z tą szeroko opisywaną funkcja telemetryczną? Jest, czy jej nie ma?, albo trzeba ją wlączyć jakoś...

Link to comment
Share on other sites

Chwyt marketingowy? ;P

 

A poważnie...

Przy zaniku sygnału migają na module spectra odpowiednie diody (bodajże niebieska)

 

Sprawa kolejna (bardziej informacyjna)

Do Aurory można podłączyć moduł iView ( https://itunes.apple.com/us/app/hts-iview/id456155532?mt=8 )

który teoretycznie pokazuje siłę sygnału i masę innych informacji.

O ile masa innych informacji jest bardzo przydatna.... to informacja o sile sygnału to niestety tylko procent z satelit wychwyconych przez GPS. Nie stwierdziłem żeby była to informacja o RSSI.

 

Monitoring zachowuje się tak jak wspomniałeś to znaczy po utracie sygnału zatrzymuje wskazania na ostatnich znanych.

 

Ja w terenie miejskim straciłem zasięg na ok 1,55 km i do samego końca miałem siłe sygnały 80%

:P Moduł miałem podczepiony do modelu z LRS który poleciał hen hen dalej ;)

 

Poza tym bardzo chwale sobie Aurore :P

Link to comment
Share on other sites

Dzięki za odpowiedź,. ja też chwale sobie Aurorę jak na razie. Ten drobny minus nie jest na razie w stanie przesłonić zalet :). Tylko wkurza mnie jak wszystkie niemal sklepy piszą "na pałę" o czymś czego tak de facto nie ma. W instrukcji Aurory również nie ma wzmianki o alarmie słabego sygnału jako podstawowych danych telemetrycznych.

Link to comment
Share on other sites

Miałem ten sam "problem" z Aurorą na początku - też o tym czytałem a nie mogłem znaleźć u siebie. W końcu gdzieś doczytałem że taka funkcjonalność owszem istniała we wcześniejszych wersjach softu Aurory - z czasem została jednak usunięta.. informacja w opisach aparatury w sklepach jak widać pozostała.

 

Pozdrawiam

Link to comment
Share on other sites

Tak dokładnie,! " Hitec RCD Korea confirm that the "Range Out Warning" was causing extended delays with source of a part. Despite being in all pre-release advertising, and as advised by Mike in previous posts, this feature was omitted from the basic telemetry in order to speed the Aurora and Spectra Pro products into the hands of the consumer".

Pozdrawiam

Link to comment
Share on other sites

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

By using this site, you agree to our Terms of Use.