Skocz do zawartości

Serwo Titan - nie reaguje na aparaturę, ciągle się kręci


ZiomEkk
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam serdecznie. Tak jak w temacie mam problem z moim serwem firmy "Titan". Gdy tylko podłączę zasilanie odbiornika i włączę aparaturę silnik zaczyna pracować (jest rozebrane więc silnik kręci się cały czas dookoła) w ogóle nie reaguje na potencjometr.

 

Tak wygląda to w środku.

wiwt.jpg

o9bt.jpg

o0bg.jpg

 

 

Wydaje mi się, że jest to zwarcie, ale nigdzie nic nie widać...

Dodam, że bardzo się grzeje układ przy serwie.

 

Pozdrawiam i proszę o pomoc!

Tomasz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tego co widzę, masz potencjometr odłączony mechanicznie od przekładni.

W takim przypadku silnik będzie gonił cały czas w którąś stronę.

Ręką ciężko będzie ustawić potencjometr tak aby silnik się zatrzymał. To dość dokładny a co za tym idzie czuły układ.

Złóż wszystko w "kupę" i będzie działało.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przy scalaku masz dwa tranzystory, to one bezpośrednio sterują silnikiem a są sterowane przez układ scalony. Sprawdź najpierw tranzystory czy nie są zwarte. Jeżeli są ok to uwalony scalak. Jest jeszcze możliwa przerwa w ścieżce potencjometru albo przerwa w jego połączeniu ze scalakiem.

 

Spróbuj złożone podpiąć do innego kanału w odbiorniku. Jak nie zadziała to wygląda na padnięty układ.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolego, weź najpierw poczytaj jak działa serwo i jaką funkcję spełnia w nim potencjometr umieszczony na wyjściu przekładni bo bez tych wiadomości nie przetłumaczymy Ci o co chodzi.Napisz nam jasno czy potencjmetr jest sprzężony z przekładnią w Twoich eksperymentach czy nie bo bez tej informacji to wrózenie z fusów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poczytałem już wcześniej trochę o działaniu serw i wyczytałem, że potencjometr służy od wskazywania pozycji ramienia.

slawekmod, na filmie który podałem wyżej potencjometr był połączony z przekładnią.

Złożyłem teraz całe to serwo i teraz zachowuje się tak:

http://www.youtube.com/watch?v=xelkFC55rS0&feature=youtu.be

 

Po tym ruchu pokazanym na filmie znowu było bardzo gorące.

 

Dodam, że zmieniłem wtyczkę z męskiej na żeńską by pasowało do odbiornika.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.