Jump to content

Telemetria co polecacie?


zbyszek78
 Share

Recommended Posts

Witam, proszę o Wasze opinie na temat systemów telemetrii. Szukam oddzielnego systemu nie powiązanego z aparaturą i jej odbiornikiem do przesyłania minimum napięcia na poszczególnych celach pakietu. Dane powinny być pokazywane na odbiorniku z wyświetlaczem z możliwością ustawienia alarmów. Mile widziane dodatkowe funkcje jak np GPS i zapis danych . Teraz używam:

http://www.hobbyking.com/hobbyking/store/__10343__Quanum_2_4Ghz_Telemetry_System_Volt_Amp_Temp_mAh_V3_0.html

Ale nie jest to zbyt stabilny system. Znalazłem jeszcze to:

http://abc-rc.pl/p/52/3718/-rc-telemetryczny-system-kontroli-rc-2-4ghz-gps-rejestrator-wyswietlacz-telemetria-elektronika-rozna.html

Niestety nie znalazłem żadnych opinii na ten temat.

Może ktoś tego używa, miał z tym kontakt lub może polecić inny system.

Link to comment
Share on other sites

Znalazłem jeszcze to:

http://abc-rc.pl/p/5...nika-rozna.html

Niestety nie znalazłem żadnych opinii na ten temat.[/Quote] Z opisu wynika (pomijajac kulejaca ortografie), ze gada tak, jak chciales. Tyle, ze po chinsku... Cytat: "Dodatkowo odpiornik podaję głosowo paramatry lotu (j. chiński)" . Niezly zart.

Może ktoś tego używa, miał z tym kontakt lub może polecić inny system.

Powiedz, a z jaka aparatura chcesz tej telemetrii uzywac?
Link to comment
Share on other sites

Aparatura to DX8, wiem że ma ona własną telemetrię ale nie jest to to co chcę. Brakuje mi najbardziej pomiaru napięcia na każdej celi, poza tym wyposażenie wszystkich modeli byłoby bardzo drogie. Przewaga Quanum jest taka że jest jeden nadajnik, który mogę wpinać w dowolny model.

Zastanawiam się jeszcze nad systemem frsky jednak cały czas wydaje mi się ze jest to bardziej dodatek do ich aparatury niż odrębny system.

Link to comment
Share on other sites

Ja uzywam systemu Futaby, ale sporo pozytywnych opinii slyszalem o JetiBox-Profi. O ile wiem, w konfiguracji jako niezalezny system posiada wlasny modul wysokiej czestotliwosci, ktory zastepuje modul znajdujacy sie w nadajniku. Wowczas trzeba stosowac odbiorniki Jeti i nie potrzeba nic przekladac. Nie mam pojecia, czy posiada mozliwosc pomiaru napiecia kazdej celi - trzebaby poczytac na stronie producenta. Swoja droga, dla odbiornika istotne jest przeciez napiecie calkowite, wiec jesli nawet jedna cela wykaze tendencje do nieco wiekszego spadku napiecia, trzebaby troche podniesc wartosc napiecia granicznego wywolujacego alarm w telemetrii. Natomiast jesli roznice napiecia poszczegolnych cel okaza sie podejrzanie duze - takiego pakietu juz nie wkladalbym do modelu.

Oto link: http://www.jetimodel.../JETIBOX-profi/

 

 

Gwoli uzupelnienia moge jeszcze dorzucic Fligtcommand: http://www.flightcommand.de/FlightCommand/Willkommen.html

Niestety, zupelnie nic o nim nie wiem.

 

Niezaleznie od powyzszego proponuje rozejrzec sie jeszcze wsrod produktow Weatronic. Wiem, ze sa znakomite, ale nie jestem pewien, czy produkuja niezalezny system telemetrii, a na szukanie bardziej szczegolowych informacji nie bardzo mam czas.

Link to comment
Share on other sites

 Share

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

By using this site, you agree to our Terms of Use.