Skocz do zawartości

Jaki nadajnik - prośba o poradę


GrzesiekM
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć!

 

Latam szybowcem Alpha, trenerkiem Pioneer, heli KDS 450 i jakimś maleństwem Solo Pro. Aktualnie sporo zabawy mam też latając DJI Phantomem.

 

O ile dotychczasowa przygoda z modelarstwem RC była splotem przypadków i poleceń ze strony sprzedawców, o tyle chciałbym teraz nieco swoje hobby usystematyzować. Dodam jeszcze, że w planach na najbliższy rok mam uzupełnienie hangaru o F550 oraz jakiś większy szybowiec. Obie maszyny z myślą m.in. o lotach FPV.

 

Póki co stoję przed wyborem aparatury. Potrzebuję czegoś w miarę uniwersalnego. Chcę, by mój zakup poradził sobie z:

  • klasycznymi, prostymi modelami,
  • modelami typu BNF (najczęściej w standardzie Spektrum),
  • wymaganiami quadów sterowanych systemem Naza, czyli trójpozycyjnymi przełącznikami i obsługą failsafe,
  • współpracą ze sterowaniem z head-trackera FatShark,
  • rozbudową do LRS,
  • w przyszłości telemetrią.

Mam na oku Turnigy 9XR, do której można dokupić moduł OrangeRx i w zasadzie mieć radio Spektrum. Widziałem także moduł LRS pomarańczowego producenta. Pytania jakie chodzą mi po głowie:

  • Czy odbiorniki OrangeRx zapewniają obsługę failsafe zgodną z Nazą?
  • Czy Open LRS OrangeRX zapewnia obsługę failsafe?
  • Czy odbiorniki OrangeRx połączą się z Nazą przez S.BUS?
  • Czy da się na tym łatwo uruchomić telemetrię? (moduł FrSky?)

Oprócz powyższej apki myślę także o oryginalnym FrSky Taranis - ma dobre opinie. Nie wiem tylko jak wygląda kompatybilność z DSM2/DSMX (moduł? jaki?) oraz jak sprawa LRS.

 

A może są inne ciekawe opcje, na które nie wpadłem?

 

Będę b. wdzięczy za wszelkie komentarze, rady, opinie.

 

Dzięki!

 

Grzesiek

 

Sorry za literówkę w temacie. Głupio mi... :unsure:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
Postaw mi kawę na buycoffee.to

Nie wiem na ile temat jest aktualny, ale jeśli w Twoim budżecie zmieści się Taranis to szczerze polecam. Bawie się nim od kilku tygodni i jestem mega zadowolony.

Jeśli chodzi o jego kompatybilność... Wszystko zależy jaki moduł mu zapakujesz. W Taranisie masz od razu schowanego frsky'ja i dodatkowo pustą dziurę na drugi moduł.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.