Jump to content

CO jest nie tak ?? elektryczna 400


Artur z kołobrzegu

Recommended Posts

Witam zakupiłem pakiet kanów 8 sztuk1050 poj silnik 400 i dostałem regiel 40 A graupnera .Problem polega na tym że nie mam możliwości proporcjonalnego sterowania obrotami silnika jeżeli dam drąga do przodu nawet delikatnie nawet nie poza połowę całkowitego wychylenia to silnik od razu wchodzi na maxsymalne obroty i niemoge proporcjonalnie do wychyłu drąga nim sterować si . Czego to jest wina? Mmoże przyczyną jest ustawienie nadajnika ( latam na hitec optic 6 ) Czy może regiel jakiś wadliwy lub zaduży amperażowo ?? Dodam jeszcze że silnik po około 1 minucie pracy na śmigle czarnym gunterku robi sie tak gorący że nie idzie go w reku utrzymać .Czy to normalne :?:

Link to comment
Share on other sites

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Mocno nadmiarowa wydajność prądowa regulatora nie ma tu nic do rzeczy. Na początek podłącz do odbiornika jakieś serwo zamiast regulatora i zobacz jak się zachowuje w miarę wychylania drąga gazu. Regulator podłącz oczywiście do innego kanału i bez silnika, bo zakładam że zasilasz odbiornik z jego BEC'a. Ewentualnie zasil odbiornik z pakietu 4.8V jeśli taki masz. W zależności od rezultatu będziemy myśleć dalej...

Link to comment
Share on other sites

No więc tak używam odbiornika rexsa 5 . Podłączyłem zasilanie z pakietu 4,8 do kanału nr 1 a do kanału przepustnicy czyli 3 podłączyłem serwo , jednocześnie wyzerowałem trymery i ustawiłem EPA na 100% . Serwo chodzi proporcjonalnie do wychylenia drąga przepustnicy . Podłączyłem również pakiet i silnik i w tym momęcie sytuacja wygląda tak ,że silnik załącza sie po przesunięciu drąga przepustnicy ponad połowę ( do góry ) Jednak w dalszym ciągu wchodzi na maxsymalne obroty i niema możliwości sterowania nim proporcjonalnie tylko max albo wcale .

 

Co dalej :?:

Link to comment
Share on other sites

No to już jest coś. Problem jest w reglu. Teraz potrzebna jest instrukcja regulatora. Masz taką? Prawdopodobnie regulator jest uszkodzony, ale najpierw trzeba ustalić, czy nie jest to kwestia jego programowania lub obsługi. Odbiornik nie ma z tym nic wpólnego.

Link to comment
Share on other sites

Alchemik aż tak ciemny to nie jestem :lol: Jak włączam mam drążek gazu zawsze na dole . Regiel ten dostałem od pewnego modelarza za free lecz nie mam do niego żadnej instrukcji ( może da sie ją skądś skopiować ?? ) potencjometru na regulatorze też nie znalazłem . Czy możliwe jest że regiel ten ma tylko funkcje maxsymalnych obrotów lub żadnych ,że działa tylko włącz wyłącz :?: Co jak co ale po graupnerze bym sie takiej kaszany nie spodziewał :roll:
Oto fotki
[URL=http://imageshack.us][img]http://img350.imageshack.us/img350/2718/img00019nf1.jpg[/img][/URL]
[URL=http://imageshack.us][img]http://img434.imageshack.us/img434/1607/img00018bl3.jpg[/img][/URL]

Link to comment
Share on other sites

  • 9 months later...

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

By using this site, you agree to our Terms of Use.