Jump to content

czy odpowiedni?


kapi

Recommended Posts

bedzie kiepsko nie dość że waga pakietu spora to i napięcie niskie lepiej kup pakiet li-pol 3S 11,1V. Mam podobnu silnik tez TP i na pakiecie 3S model wali pionowo do góry ale już na pakiecie 2S to pozostaje powole latanie.

Link to comment
Share on other sites

To jakiś noname. Nie miałem z nim do czynienia, ale z doświadczenia wiem, że prawie każdy noname z allegro to bubel. Ja jako pierwszy lipol kupiłem Li-pol 1000mAh 16C 3S1P Dualsky i póki co jestem zadowolony :) Dodatkowy plus to to, że jest lżejszy od tego z allegro o 21gram. Jeśli ilość "C" Ci odpowiada to bierz Dualsky :).

Link to comment
Share on other sites

kupiłem Li-pol 1000mAh 16C 3S1P Dualsky i póki co jestem zadowolony

 

Ciekawe jak długo to potrwa :mrgreen: Ile lotów nim zrobiłeś? Jesteś w stanie powiedzieć ile do niego jeszcze wchodzi? Ładujesz z balancerem? Nie rozjeżdżają się napięcia?

 

Ja się o Dualsky dobrze nie wypowiem. Mój pakiet tej firmy łyka po kilkudziesięciu lotach jakieś 950-1000mAh a jego pojemność to 1800mAh

Link to comment
Share on other sites

Mój pakiet jest po około 30 ładowaniach i teraz wchodzi w niego równy tysiączek ! Akumulator ładuję od początku ładowarką bc6 z podpiętym balancerem. Co prawda napięcia trochę się rozjeżdżają bo po locie między dwoma a jednym ogniwem jest różnica 0,1v - 0,15v. Ale mnie to nie przeszkadza (pakietowi również), bo i tak napięcie na tym słabszym ogniwie nie spada poniżej 3v bo jak ma coś koło 3.1v to i tak latanie staje się nie komfortowe z powodu braku mocy i podchodzę do lądowania :). Pakiet ten polecił mi @Rogi i jestem z niego bardzo zadowolony, z tego co wiem On również.

 

Edit:// Zdarzyło się parę razy, że regiel mi odciął zasilanie w modelu (czyli pakiet był wypompowany w całości) i po odcięciu słabsze ogniwo również nie było rozładowane poniżej poziomu krytycznego :). Dodam również, że pomiary zrobione przeze mnie nie były robione podczas gdy akumulator był podłączony pod elektronikę, lecz napięcia sprawdzałem w ładowarce zaraz po jego podłączeniu.

Link to comment
Share on other sites

Tak jak napisał Krzako, pakiecik jest bardzo fajny. Póki co żadnych problemów a latam na nim sporo i w sumie kilka kretów też zaliczył. Wiadomo, że czasami trafi się jakaś wadliwa sztuka a co za tym idzie nie można oceniać całej serii po jednym egzemplarzu.

Link to comment
Share on other sites

Być może Dualskie nie lubią być rozładowywane do końca, a ja zawsze latam do odcięcia, czyli do spadku napięcia do 9V

 

Podobnie jak Ty, ja również latam do "upadłego" Gdy mam czas to ładuje każdą cele z osobna (brak balansera póki co), ale bywa tak, że ładuje pakiet w całości co z pewnością jest mało opłacalne. Mam jakieś porównanie co do innych pakietów i na chwilę obecną Dualsky przoduje w moim hangarze.

Link to comment
Share on other sites

Pierwsza sprawa to ta. Czasem naprawdę warto się dostosować jeśli takie dyskusje mają coś wnosić dla tego forum.

 

Druga sprawa to taka że strzelacie z tymi pakietami. Jeden za ciężki drugi za lekki a sprawa wygląda tak że ważne jest w czym ten pakiet latać będzie. 1000mah będzie dobry dla lekkiego akro ale już dla ParkFlyera całkiem beznadziejny. Pakiet łatwej dobrać wiedząc w jakiego typu modelach będzie użytkowany. Waga ma istotne znaczenie w lekkich modelach akrobacyjnych wówczas wybiera się pakiet o mniejszej pojemności lecz o większej wydajności prądowej. (notabene do takich modeli źle wybrany silnik). Dla innych modeli depronowych lub lekkich konstrukcji klasycznych o wadze startowej wynoszącej ok 500 i więcej gram pokusić można się o pakiet nie co cięższy lecz o większej pojemności i mniejszej wydajności prądowej (mniejsza liczba C). W ten sposób można zachować zbliżoną cenę zakupu lecz drastycznie wydłużyć czas lotu co też jest istotną sprawą w przypadku doboru pakietu do modelu. Marka samego pakietu jest już sprawą nie co bardziej zawiłą. Zauważyć niestety można iż popularne, tanie marki na naszym rynku charakteryzują się podobnymi wadami i zaletami i trudno wybrać kierując się opiniami użytkowników jednego zdecydowanego lidera. Innymi słowy zdania użytkowników są dość mocno podzielone.

 

P.S. Tytuł wątku !!!!!

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

By using this site, you agree to our Terms of Use.