Skocz do zawartości

Easy Glider PRO


Marcin

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 1,1 tys.
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Wszystko zależy jeszcze od tego jaki pakiet będziesz wkładał.

Ja mam silnik turnigy o masie 90g (ty masz silnik o masie 80g), a pakiet o wadze 173g i wklejałem dwie kulki w ogon i na dodatek pakiet 2200 mam schowany dość mocno pod skrzydło.

Wklej jedną kulkę na pewno nie będzie przeciążony na tył.

Poza tym weź przed złożeniem kadłuba poskładaj wszystko na taśmie klejącej, wtedy będziesz mógł sobie dobrać właściwe wyważenie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ten rysunek chyba dość precyzyjnie wyjaśnia miejsce zamontowania tek grubej podkładki.

 

Jeszcze raz od początku.

1. Na wał zakładamy nr 1

2. Na ten (no właśnie jak to sie nazywa) dynks wkładamy tą dużą sześcienną podkładkę.

3. Dalej ten plastikowy talerz do którego przykręcamy łopatki.

4. Zaraz za nim na przyjść ta gruba podkładka.

5. Za tą grubą podkładką dajemy tą płaską cienką podkładkę.

6. Za ta cienką przychodzi ta powyginana podkładka.

7. A na koniec sześciokątna cienka nakrętka.

 

Panowie przepraszam za posługiwanie się bardzo fachowym nazewnictwem, ale jestem humanista i trudno czasami mi dobrać odpowiednie słowa. :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie. Nie jest to kwestia wyważenia.

 

Jak nie będzie tej podkładki to nie będziesz mógł dociągnąć nakrętki, ponieważ gwint się skończy a między tym talerzykiem a nakrętka będzie luz. Ona musi być żeby nakrętką można było mocno dociągnąć i żeby kołpak nie obracał się na wale.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam też jeszcze pytanie, skoro daje lżejszy silnik niż jest podany w instrukcji to mam dać 1 metalową kulke do ogona czy wogóle? Silnik Ray 3530-14

 

W moim EG Pro zastosowałem silnik 3530-10 - waga ta sama (80g), pakiet KOKAM 2200 (170 g) i dałem jedną kulkę. Pakiet umieściłem w przewidzianym miejscu, bez konieczności przedłużania przewodów. SC zgodny z zaleceniami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A tak wygląda z mojej instrukcji

Piotr coś ta fotka nie działa, ale wiem o czym mówisz bo mam prawdopodobnie taką samą.

Tylko jak zacząłem składać z tej instrukcji to ni jak nie pasiło, więc sie domyśliłem, że ta podkładka po prostu musi być i już. Nie zastanawiałem się już więcej czy robie zgodnie z instrukcją czy nie bo po prostu działa bardzo dobrze.

A jak działa bardzo dobrze to oznacza, że nie należy tego zmieniać. :) No przynajmniej na razie. :mrgreen:

 

EDIT

PS

Wczoraj polatałem 2,5h na pakiecie 3300 nanoTech. Skończyłem latać bo bałem się że pakiet jest już "pusty". A dziś wyciągnąłem z tego pakietu jeszcze 1000mah. Jestem bardzo zaskoczony.

Fakt faktem, że lubię loty szybowcowe a nie silnikowe, ale wczoraj popróbowałem trochę "akrobacji" pisze w cudzysłowie bo fachowiec padł by pewnie ze śmiech gdybym mu powiedział, że to akrobacje. No ale wracając do pakietu to polecam. Trochę droższe ale świetne. Poprzednio wyciągnąłem zaledwie 50mah.

Sorry chłopaki ale jestem straszna gaduła. :rotfl:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spoko :D Dziś już zacząłem składać EGP. Jutro muszę jeszcze 2 serwa dokupić i przedłużacze do serw i będzie git. Sądze że za tydzień już go oblatam :) A pro po tego kołpaka, wszystko było ok tylko nie dokręciłem tego mocno poprostu :oops:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spoko :D Dziś już zacząłem składać EGP. Jutro muszę jeszcze 2 serwa dokupić i przedłużacze do serw i będzie git. Sądze że za tydzień już go oblatam :) A pro po tego kołpaka, wszystko było ok tylko nie dokręciłem tego mocno poprostu :oops:

Jak będziesz składał tylne usterzenie zwróć uwagę na kąty proste.

Ja do swojego zastosowałem konstrukcję własnego pomysłu:

97103385.jpg

62136934.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kurde gdzie ja takie kielonki teraz znajdę. :mrgreen: Poziomice mam, taśmy też się znajdą, a kielonki? :ass: i po składaniu EG. :mrgreen:

 

A już na poważnie to fajny patent. Ja kładłem mniejsza poziomice tam gdzie jest kabinka. też było dobrze.

Ale mam pytanie. Gdzie zanabyłać ten kątownik z podstawką. Kurcze już kiedyś widziałem u kogoś coś takiego. Patrzyłem, w popularnych marketach budowlanych i nie znalazłem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chriss powodzenie w składaniu i w oblatywaniu tego wspaniałego modelu. Frajda z latania to mało powiedziane. Dopiero co wróciłem, z bananem na ustach. Piękny widok jak unosi się w powietrzu tuż nad ziemią i leci i leci... sama radocha.

Ostatnio u nas nic nie padało z nieba, więc muszki ni komara nie spotkasz na łąkach, ale ta idylla nie będzie trwała wiecznie, trzeba korzystać z takich warunków.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I ja się dołączę do tego "babana" na twarzy.

Warunki miałem dziś niesamowite.

Mam ustawione na aparaturze timer czasu pracy silnika pow. 25%.

Latałem dokładnie 1h 48min. a zegar silnika pokazał 5min i 34sek.

Powiem, że byłem niesamowicie pozytywnie zaskoczony.

 

Ale żeby nie było tak cukierkowo to miałem kilka długich minut sporego horroru.

Wyleciałem bardzo wysoko a nawet za wysoko i na moment oderwałem wzrok od modelu. Jak spojrzałem ponownie modelu już nie było. :shock: Wpadłem w spora panikę. Czas strasznie szybko wówczas biegnie, sekundy wydawały się być minutami, a minuty godzinami. Na szczęście mała pierdułka odblaskowa na kabince zaiskrzyła od słońca. Model był maleńkim przecinkiem a nawet kropeczką. Na szczęście podsłuchałem pomysł o którym chyba Lech pisał, że daje SK lekko w jedna stronę po to żeby model nie uciekł. I ja tak zrobiłem, dwa kliknięcia trymerkiem jak byłem już w powietrzu prawdopodobnie uratowało mnie. Model właśnie zataczał spory krąg wchodząc pod wiatr. Wylądowałem i musiałem jechać do domu przebrać się bo wszystko dokładnie wszystko miałem mokre.

Jak mawia przysłowie; głupich nie sieją sami rosną. :mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.