Skocz do zawartości

Easy Glider PRO


Marcin

Rekomendowane odpowiedzi

  • 2 tygodnie później...
  • Odpowiedzi 1,1 tys.
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Witam.

Mam pytanie z innej beczki. Stałem się szczęśliwym posiadaczem EGPro-mam jednak problem.Zamówiłem sobie w HK aluminiowy kołpak do śmigieł składanych.Otóż po zamontowaniu i odpaleniu silnika ( z tymże kołpakiem) na najwyższych obrotach przód kadłuba wpada w wibracje.Wydaje mi sie że to wina bicia kołapaka.I teraz pytanie:

-czy to wina źle wyważonego kołpaka ?

-źle zamontowanego kołpaka? (nierówne dokręcenie na osi silnika)

-złe timingi dla silnika ten tylko 1100kV

Przy powolnym obracaniu kołpakiem wydaje mi się jakby "krzywo"chodził.Co z tym fantem można zrobić???Chciałbym model oblatać ale boje się że w silniku łożyska padną-lub co gorsze wyrwie dziób szybowca.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous

Yo,

Każdy z Twoich przykładów jest bardzo prawdopodobny. Mi to trudno stwierdzić bo nie widzę. A sama oś silnika nie jest krzywa? Bo jeżeli jest prosta to kołpak musi być niesymetryczny i ma bicie... A jeszcze ostatecznie możesz mieć niewyważone łopatki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous

O ile Chińskie łopatki są totalnie do bani, niewyważone do potęgi, możesz obciąć pół centrymetra i nie wyważysz, o tyle chińskie kołpaki alu są całkiem w porządku - przynajmniej egzemplarze które przeszły przez moje ręce. Sprawdź kołpak na innym silniku - jeśli nie będzie bić to masz krzywą oś a kołpak jest ok, a jeśli będzie bić, to prawdopodobnie jest niewyważony kołpak.

_________________

www.rcclub.eu - modelarstwo zdalnie sterowane

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzialeczka, łopatki Chińske-masz racje sam wygląd nie napawa optymizmem-może tu przyczyna, co do osi silnika-silnik nowy i bez kołpaka oki-nie ma bicia

.strejla_u, trochę mnie pocieszyłeś-jednak gdy kręce ręką powoli kołpakiem na osi silnika wydaje mi sie jakby w jednym miejscu lekko bardziej do łoża silnika się przybliżał-sprubuje osadzić go jeszcze raz-może jest niewspółosiowo osadzony na osce-nie mam innego silnika na którym mogę sprawdzić.

EDIT:Osadziłem kołpak jeszcze raz.Troszkę się poprawiło-jednak po bliższym przyjrzeniu ewidentnie lekko krzywo obraca się piasta-można temu zaradzic?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy wie ktoś może czy w jakimś polskim sklepie jest dostępny EGP?

Zamówiłem z pewnego sklepu (nie było tam nigdzie napisane, że jest niedostępny lub że trzeba czekać) i miał być na gwiazdkę, a tu :ass: . Zamówienie składałem 16.12, więc czasu mieli.

 

Teraz okazuje się jeszcze, że przed Nowym Rokiem go nawet nie dostanę, bo u ich dostawców też go nie ma.

Dzięki za odpowiedzi i pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy wie ktoś może czy w jakimś polskim sklepie jest dostępny EGP?

Może zmień plany na Juniora S od Graupnera? W tej chwili jest w dobrej cenie, a pod względem eksploatacyjnym (usterzenie T) jest lepszy o EGP. Poza tym w zestawie masz już napęd i problem z jego doborem z głowy. Poza tym silnik jest bardzo dobry i wykorzystasz go w przyszłości do innego modelu.

Ja swoim latam już dwa misiące bez twardych lądowań. Polecam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous
Mam nadzieję, że Multiplex nie wycofał się z produkcje EGPro bo w żadnym sklepie go obecnie nie ma.

 

Akurat jak chciałem go kupić.

 

Ale mimo wszystko Wesołych Świąt i Wszystkiego Dobrego w Nowym Roku.

 

 

tutaj jest http://www.emodel.pl/multiplex-model-easy-glider-pro-18m-p-233.html i http://www.rcsklep.pl/index.php?p820,easyglider-pro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Brać koniecznie -cena dobra-lepsza była w PERFECTHOBBY, ale wychodzi na to ze nabyłem ostatni :devil: jaki mieli na stanie. Mój już oblatany. Po chwilowych kłopotach z kołpakiem, udało się nareszcie polecieć. Model po prostu rewelacyjny i rewelacyjnie lata.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No , myślałem o farbie , malowałem już fw-190 z gws ,wyszło nawet całkiem ładnie ,ale z każdym lotem odpryskow przybywało .W koncu foka przeleciala przez gruszę i problem sam się rozwiązał . Dlatego wolał bym coś przykleić na dolnych końcowkach skrzydeł ,ale nie widziałem w sklepach modelarskich nic samoprzylepnego ,same jakies tylko oracowerr. Chyba do oklejania modeli balsowych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zapytaj w najbliższej firmie wykonującej szyldy i reklamy, gdzie kupują folie samoprzylepne. Są różnej grubości, we wszystkich kolorach i dużo tańsze od modelarskich. Do ozdobnych naklejań nadają się jak najbardziej. Po naklejeniu nagrzewasz suszrką do włosów. Pięknie się przyklei do każdej powierzchni, nawet EPP. Są do kupienia w każdym dużym i mniejszym mieście. pozdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.