Skocz do zawartości

Jakie śmigło i ile cel, jak pojemność?


M.Ch.
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

 

stałem się posiadaczem silnika (oczywiście bezszczotkowego) - 305 KV, waży ok. 400 g, zasilanie 6-8 S, prąd max 55 A, prąd ciagły 18-40 A. Producent zaleca do 3D 3500g - 6 S, śmigło 18x10 lub 3800g - 8 S, smigło 18x8

 

Planuję wmontować go (może w przyszłym sezonie) do jakiegoś akro/3D ok 150cm rozpiętości. W zaleźności od producenta, powinien ważyć do lotu ok. 3kg. Wstępnie myślę o 16x10 lub 16x12 APC i 6S.

 

PYTANIA:

  • czy ktoś ma doświadczenia z podobnym setupem, jakie wnioski ?
  • czy 16x10 lub 16x12 APC i 6S przy 3kg to sensowny wybór ? - powinien brać mało prądu
  • jak optymalna pojemność pakietów ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Witam,

 

stałem się posiadaczem silnika (oczywiście bezszczotkowego) - 305 KV, waży ok. 400 g, zasilanie 6-8 S, prąd max 55 A, prąd ciagły 18-40 A. Producent zaleca do 3D 3500g - 6 S, śmigło 18x10 lub 3800g - 8 S, smigło 18x8

 

Planuję wmontować go (może w przyszłym sezonie) do jakiegoś akro/3D ok 150cm rozpiętości. W zaleźności od producenta, powinien ważyć do lotu ok. 3kg. Wstępnie myślę o 16x10 lub 16x12 APC i 6S.

 

PYTANIA:

  • czy ktoś ma doświadczenia z podobnym setupem, jakie wnioski ?
  • czy 16x10 lub 16x12 APC i 6S przy 3kg to sensowny wybór ? - powinien brać mało prądu
  • jak optymalna pojemność pakietów ?

Jeśłi zmniejszasz napięcie to musisz zwiększyć średnicę śmigła lub skok a nie odwrotnie.Będzie brał mało prądu ale spadnie ciąg i to chyba dość znacznie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśłi zmniejszasz napięcie to musisz zwiększyć średnicę śmigła lub skok a nie odwrotnie.Będzie brał mało prądu ale spadnie ciąg i to chyba dość znacznie

 

Wiem, ale na 6S i 18x8 producent zapewnia że 3D może ważyć 3500g. Więc pomyślałem, że na 16x10 3kg wyrwie z zawisu. Jak będzie gorsza pogoda, to zamontuję go na hamowni i wtedy się okaże....

 

......ALE JAK MACIE JESZCZE JAKIEŚ UWAGI TO CHĘTNIE POCZYTAM.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.