Jump to content

Jakie śmigło i ile cel, jak pojemność?

M.Ch.
 Share

Recommended Posts

Witam,

stałem się posiadaczem silnika (oczywiście bezszczotkowego) - 305 KV, waży ok. 400 g, zasilanie 6-8 S, prąd max 55 A, prąd ciagły 18-40 A. Producent zaleca do 3D 3500g - 6 S, śmigło 18x10 lub 3800g - 8 S, smigło 18x8

Planuję wmontować go (może w przyszłym sezonie) do jakiegoś akro/3D ok 150cm rozpiętości. W zaleźności od producenta, powinien ważyć do lotu ok. 3kg. Wstępnie myślę o 16x10 lub 16x12 APC i 6S.

PYTANIA:

• czy ktoś ma doświadczenia z podobnym setupem, jakie wnioski ?
  • czy 16x10 lub 16x12 APC i 6S przy 3kg to sensowny wybór ? - powinien brać mało prądu
  • jak optymalna pojemność pakietów ?

Witam,

stałem się posiadaczem silnika (oczywiście bezszczotkowego) - 305 KV, waży ok. 400 g, zasilanie 6-8 S, prąd max 55 A, prąd ciagły 18-40 A. Producent zaleca do 3D 3500g - 6 S, śmigło 18x10 lub 3800g - 8 S, smigło 18x8

Planuję wmontować go (może w przyszłym sezonie) do jakiegoś akro/3D ok 150cm rozpiętości. W zaleźności od producenta, powinien ważyć do lotu ok. 3kg. Wstępnie myślę o 16x10 lub 16x12 APC i 6S.

PYTANIA:

• czy ktoś ma doświadczenia z podobnym setupem, jakie wnioski ?
  • czy 16x10 lub 16x12 APC i 6S przy 3kg to sensowny wybór ? - powinien brać mało prądu
  • jak optymalna pojemność pakietów ?

Jeśłi zmniejszasz napięcie to musisz zwiększyć średnicę śmigła lub skok a nie odwrotnie.Będzie brał mało prądu ale spadnie ciąg i to chyba dość znacznie

Jeśłi zmniejszasz napięcie to musisz zwiększyć średnicę śmigła lub skok a nie odwrotnie.Będzie brał mało prądu ale spadnie ciąg i to chyba dość znacznie

Wiem, ale na 6S i 18x8 producent zapewnia że 3D może ważyć 3500g. Więc pomyślałem, że na 16x10 3kg wyrwie z zawisu. Jak będzie gorsza pogoda, to zamontuję go na hamowni i wtedy się okaże....

......ALE JAK MACIE JESZCZE JAKIEŚ UWAGI TO CHĘTNIE POCZYTAM.

To po pytasz, jak możesz sam to przemierzyć?

Bo ciekawią mnie Wasze spostrzeżenia i doświadczenia, a hamownia na razie nie jest przystosowana do takiego mocnego napędu - może późną jesienią będzie.

Share

• Recently Browsing   0 members

• No registered users viewing this page.
  • Create New...

Important Information

By using this site, you agree to our Terms of Use.