Skocz do zawartości

PZL KR-03 Puchatek


mucha93

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, widzę że moderator usunął wszystkie te ''posty'' ale jednak większość miała rację że robiłem źle, jednak błąd już jest naprawiony wypełnienia są już tak jak mają być i wkleiłem resztę dźwigarów zdjęcia poniżej:

 

dsc00139hh2.jpg

 

dsc00140sc8.jpg

 

Następne relacje będą najprawdopodobniej w piątek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 93
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Chyba będziecie źli xD bardzo mało zrobiłem na modelarni w sprawie puchatka bo musiałem

pokończyć inne modele.Na keson zostało mało czasu więc połączyłem dźwigary do 2 skrzydła teraz zrobiłem to już jak sie należy

 

dsc00144cf4.jpg

 

Mam nadzieje że w piątek się więcej ruszy :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam troszkę posunęło się na przód mianowicie po 1 zrobiłem wzmocnienie pod lotkę

 

dsc00145hy4.jpg

 

następnie wyciąłem miejsce na hamulce i także wzmocniłem

 

dsc00146hj6.jpg

 

oraz dokleiłem sosnowe wzmocnienie do natarcia do 2 skrzydła

 

dsc00147nw3.jpg

 

I na razie to na tyle.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Obawiam się że zrobiłeś mały błąd konstrukcyjny. Na zdjęciu środkowym widać że wszystkie dźwigary są połączone w tym samym miejscu. Biorąc pod uwagę, że w miejscu klejenia dźwigar jest osłabiony to masz na skrzydle niezły karb. Dlatego trzeba by to jakoś wzmocnić ale tu z kolei sprawę wzmocnienia utrudniają hamulce notabene też pewnie osłabią konstrukcję w tym miejscu.

 

Na szybko jedyne co mi się nasuwa na myśl to za dźwigarem wkleić kolejny dźwigar długość około 20 cm o wymiarach 4x4 mm w przekroju. Wkleić go z dołu i z góry, pomiędzy wkleić wypełnienie z balsy 4mm i całość razem z dźwigarem głównym owinąć nicią kevlarową.

 

Na przyszłość staraj się tak sztukować listewki aby miejsca ich klejenia były w różnych miejscach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mój instruktor mówił żeby zrobić tak jak jest teraz a potem sie wzmocni o tej nici kewlarowej

to myślałem i tak zrobię ale to z tym dodatkowym dźwigarem to świetny pomysł :P tak zrobię i w dodatku wkleję to na żywicy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam po dłuuuuuuugiej przerwie niewiele się posunęło bo jedna nauka mnie trochę przyhamowała i na razie zacząłem 2 skrzydełko :)

 

dsc00148pv9.jpg

 

no i to niestety tylko tyle ale jest już sklejka więc będę powoli naklejał wręgi kadłubowe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam niespodziewanie dzisiaj była modelarnia wiec troszkę się ruszyło.Mianowicie posklejałem trochę drugie skrzydło zostało jeszcze do niego wyszlifować sklejkowe żebra oraz powklejać dźwigary itp.

dsc00149su0.jpg

 

następnie zacząłem naklejać wzorniki wręg kadłubowych na sklejkę 4mm i właśnie się zorientowałem że 2 wręgi mają trochę inny kształt ale to sie później wyszlifuje jeszcze,a i jeszcze jedno nie patrzcie na te niektóre bardzo wąskie wręgi to mój błąd przy rysowaniu :P

 

dsc00150bq4.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 tygodni później...

Witam po wielkiej przerwie :).Dużo się nie podziało ale wyszlifowałem sklejkowe żebra i wkleiłem górny dźwigar.Myślę że teraz już ze skrzydłami będzie to jakoś szybko szło,ale przecież jeszcze mam 30 sklejkowych wręg,no ale tym będę się martwił potem poniżej fotka.

dsc00162ye2.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolejne nowości :) niedużo ,ale coś.Mianowicie już powolutku kończę skrzydełka i wziąłem się za wręgi, wyszlifowałem je ale zrobiłem gafę... nie pyknąłem fotki :D lecz skrzydełka już uwieczniłem ale nie całe bo nie dałem rady więcej się odsunąć xD .Fotka:

dsc00168qw6.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ale przecież jeszcze mam 30 sklejkowych wręg
Jeśli będziesz, jak dotąd, fotografował i opisywał wklejanie każdej wręgi z osobna, to zapowiada się iście brazylijski serial :wink: . Sugeruję relacjonować nieco większe postępy w pracach, będzie krócej i ciekawiej.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.