Skocz do zawartości

Problem z pakietem


Andrew
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Mam mały problem z pakietem.

Pakiet 3s 2200 mAh

 

Ładuję pakiet prądem 2,2A z balanserem. Po około czterdziestu minutach napięcie na poszczególnych celach dochodzi do: 4.20 4.14 4.5 i prąd zaczyna się zmniejszać do zera, a następnie znowu zwiększa się do 2A, i tak w kółko. Z czasem górna granica jest coraz mniejsza.

Pod koniec ładuje prądem pomiędzy 0-0.2A. Ładowanie kończy się po dwóch godzinach, bo ładowarka jest tak ustawiona żeby przerwać w takim czasie. Napięcie na naładowanym pakiecie to 12.45v Na poszczególnych celach 4.20 4.13 4.13.

 

Mam pytanie co zrobić z tym pakietem? Latać dalej i się nie przejmować, czy lepiej wyrzucić?

A może da się go jakoś naprawić?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja bym wyłączył ograniczenie czasowe i zbalansował pakiet do końca (oczywiście pod nadzorem). Powinno być 3x 4,2 V.

Później sprawdziłbym jak taki pakiet się rozładowuje. Czy przy napięciu minimalnym (9V) któraś cela jest istotnie bardziej rozładowana. Możesz mieć nawet 4/4/1 co oznaczało by, że taki pakiet jest zamordowany - można zrobić z niego 2s.

 

Musisz go poobserwować nie tylko przy końcu ładowania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ładowałem dzisiaj pakiet bez ograniczenia czasowego i jak by się wyrównało trochę. Nie doładowałem do końca, bo na pierwszej celi zaczęło się pojawiać chwilowo 4.21, więc przerwałem ładowanie. Na dwóch pozostałych było 4.18

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ładowałem dzisiaj pakiet bez ograniczenia czasowego i jak by się wyrównało trochę. Nie doładowałem do końca, bo na pierwszej celi zaczęło się pojawiać chwilowo 4.21, więc przerwałem ładowanie. Na dwóch pozostałych było 4.18

 

nie przejmuj się tym,jest to normalna praca ładowarki i pod koniec procesu ładowania kiedy pakiet jest prawie pełny występują takie chwilowe skoki napięcia.daj mu się spokojnie naładować do pełna aż ładowarka sama skończy ładowanie i pojawi się migający napis FULL.

co jakiś czas sprawdzaj też ręką czy pakiet się nie nagrzewa.(nie powinien być ciepły)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.