Skocz do zawartości

Sbach 342 3D 50cc


Rekomendowane odpowiedzi

Witam . Pytanie czy ta rurka będzie wystarczająca na bagnet skrzydeł chodzi mi o grubość ścianki ?

http://www.nastik.pl/rurka-duralowa-cienkoscienna-28x1-p-4039.html

 

sbach prawie odbudowany tylko okleić skrzydło i pozamawiać rury łączące oba płaty i stateczniki  spód okleiłem tymczasowo białą folią bo czarnej nie miałem (muszę zamówić )

post-6357-0-96398500-1403464233_thumb.jpg

post-6357-0-55021600-1403464318_thumb.jpg

post-6357-0-76491900-1403464391_thumb.jpg

Edytowane przez amolduch
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myślałem że już z tym skończę po kraksie kolejnego modelu tej wielkości ale 3 dni do godz 1 w nocy i zaczyna wyglądać jak nowy .

Nie mogę przesłać filmu z kraksy(zamieszcza mi tylko 34 sec nagrania) ale  próbuje go skonwertować do innego formatu i może się uda

Doszło do tego podczas lądowania zaczepiłem o ogrodzenie z siatki (zabrakło ok 5cm) model przydusił do ziemi powiew wiatru i nie udało mi się go podnieść wyżej w ostatniej chwili , skończyło się urwanym skrzydłem, statecznikiem wysokości , złamanym S kierunku i wyrwanym podwoziem z całym spodem

Po ocenie na spokojnie po wypadku  że kadłub nie jest przełamany i dźwigary skrzydła są całe postanowiłem go odbudować bo więcej czasu zajęło by mi przełożenie wyposażenia do extry 260

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To miejsce zdecydowanie się nie nadaje do latania tak dużymi modelami ale do najbliższego lotniska na którym mogę swobodnie polatać mam  ponad 50 km(Zamość) i jestem tam raz na jakiś czas z powodu kursów spadochronowych i szybowcowych które są tam organizowane

Na tym boisku zawsze latałem dużymi modelami i z lądowaniem nigdy nie miałem problemu potrafię posadzić model bez problemu na tej powierzchni .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

według mnie SBACH miał za mała prędkość i model po prostu się zwalił,poza tym między drzewami tworzą się zawirowania powietrza i to też mogło zaważyć na przebiegu lotu...  :(

 

Adrian,czy masz ustawione Expo? model zachowuje się bardzo nerwowo,chyba że to twój styl latania...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

według mnie SBACH miał za mała prędkość i model po prostu się zwalił,poza tym między drzewami tworzą się zawirowania powietrza i to też mogło zaważyć na przebiegu lotu...  :(

 

Dokładnie była zbyt mała prędkość i doszło do zwalenia modelu

Expo nigdy nie ustawiałem ale będę próbował je ustawić aby model przestał tak agresywnie reagować na stery

Model odbudowany i gotowy do lotu (zobaczymy w sobotę bo dołożyłem pompę sullivana i doszło trochę wagi z tego powodu , myślę że dle 55 sobie poradzi )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przy akrobatach 3D majacych duże powierzchnie sterowe latanie z Expo to podstawa.ustaw sobie na początek 40% na wszystkie stery a od razu zauważysz różnicę,model będzie bardziej "przyjemny" :-).

 

Modele z eF3M to lekkie i dobrze latające konstrukcje a silnik DLE 55 bez problemu poradzi sobie z niewielkim przyrostem wagi.

 

Pamiętaj koniecznie o zamontowaniu zaworu zwrotnego w instalacji dymnej,niedawno w swojej Extrze 260 przerabiałem temat dymu... :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

może coś źle ustawiasz?z tego co słyszałem pompy Sulivana mają bardzo dobre opinie.poniżej masz do niej instrukcję:

 

http://www.hobbyking.com/hobbyking/store/uploads/513090821X244970X38.pdf

 

taka pompa oferuje płynną regulację przepływu płynu,trzeba to tylko odpowiednio w nadajniku ustawić.

 

w mojej Extrze mam taką pompkę :

 

http://www.hobbyking.com/hobbyking/store/__35849__TX_Controlled_Smoke_Pump_for_Gas_Models.html

 

pracuje bardzo płynnie,jest wpięta bezpośrednio w kanał odbiornika i sterowana suwakiem ,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Witam!

przy dzisiejszym uruchomieniu silnika RCG 50 (odpowiednik DLE 55) przed planowanym jutrzejszym oblotem podziękował za współpracę (i odleciał w siną dal) magnes na piaście od czujnika hala :-)) Koledzy dajcie namiar gdzie kupię go jako część zamienną. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.