Skocz do zawartości

Kamera Sony - Future Hobbies


Peter

Rekomendowane odpowiedzi

Chyba w koncu znalazlem kamerke , ktora spelnia moje oczekiwania w zakresie kamer

miniaturowych.Co prawda byl maly problem (wyslali mi inna-w systemie NTSC)

ale firma stanela na wysokosci zadania i porawili swoj blad wysylajac wlasciwa - PAL.

Majac juz jako takie rozeznanie wsrod innych (KX-131,151,171 i inne kupione w UK) ta wypada jednak najlepiej.

Tutaj sa jej dane o raz cena

https://www.futurehobbies.com/items_detail.asp?id=14&item=134

 

Roznica w jakosci (nareszcie w kolorach) jest wyrazna.Radzi sobie lepiej ze swiatlem i duzymi kontrastami niz w/w.

Nie bez znaczenia jest fakt ze uzyty przetwornik 1/3" Sony Super HAD CCD

i rozdzielczosc 520 lini pomaga w tym -wyraznie.

Elektronika nie zmiescila sie juz na jednej plytce :-) , wiec na zlaczu dolozono dodatkowa plytke z kolejnym wielkim procesorem-niezle sie grzeje :-).Elementy chyba orginalne Sony-przynajmniej tak na nich napisano :-)

Wstepne ogledziny - test na duzym 42'' ekranie ,wyraznie pokazuje , ze jest lepiej niz

z innymi kamerkami w/w.Powierzchnie kolorowe nie maja juz takich szumow,znacznie poprawila sie ostrosc.Kamerka na swoj sposob b. inteligentnie reaguje na swiatlo za obiektem filmowanym.

Milo zaskoczony taka jakoscia obrazu , postanowilem wyposazyc w te kamerke az dwa modele.Oczywiscie nie zrezygnuje z aparatu Pentax E-35.Choc on tez ma swoje wady (waga,gabaryty,opory aero,nie w kazdym modelu poleci itd.)

 

Kamerki Sony 520l beda lataly w mniejszych modelach-z prostego powodu .

Waga tylko 12 g i gabaryty ok 3,5 x 3,5 cm.Owiniete w gabke,,nie beda narazone na uszkodzenie.Takze jako ruchome (obrot) nie sprawia klopotow ze wzgledu na mala wage.

Z perspektywy czasu i porownan , wg. mnie to chyba najlepszy wybor miedzy jakoscia a budzetem.I w tym przypadku mozna powiedziec ze kamerka zbliza sie do ,,High Resolution''

, oczywiscie na swoj sposob :lol2:

Mialem juz nie wracac do kamerek typu. cctv security,ale ze wzgledu na jej gabaryty i jakosc obrazu , kamerka ta umozliwia mi rozsadne latanie takze mniejszymi modelami a jakoscia obrazu,jakby nie patrzec przebila poprzednie kamerki,ktore mialem okazje uzywac.

Co ciekawe,tylko w

https://www.futurehobbies.com/items.asp?id=14

Future Hobbies maja te kamerki.Zakupilem u nich juz kilka rzeczy i ze wzgledu na ceny i przyjazna obsluge chyba cos jeszcze kupie u nich.

 

 

PS.

 

Zapytalem ,dlaczego wyslali mi inna kamerke niz zamawialem ?.

Reakcja byla natychmiastowa.

Sklep zwrocil wszystkie koszty wysylki , dolozyl prezent i przeprosil za problem-dokladnie wlasciciel Mr. Wade .

U nas tez sie juz to praktykuje ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Byc moze.

Ale poruszyc temat a uzywac/zobaczyc to mala roznica :)

W ,,naszej '' branzy juz wiadomo-nie wierzyc w pisane (zwlaszcza w opisy sprzedawcy)

Czesto sa ,,przekoloryzowane'' lub ,,naciagniete'' -oczywiscie na lepsze :)

 

Edit.

Wydaje mi sie ze pod tym linkiem nie ma w/w kamerki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Peter to jest bardzo dobra kamerka posiada elektroniczna migawkę i balans bieli.

Takie same kamerki tylko 480 linni używam do montażu w intalacjach obserwacyjnych.

Może tylko kamera samsunga SID-50 jest lepsza jej czułość 0,002Lux pozwala na widzenie w nocy, posiada menu ekranowe oraz wspaniałą automatykę obrazu, widzi bardzo dobrze bez względu na warunki oświetleniowe. Mozna ją wymontować z obudowy, jest wprawdzie większa ale i obraz jest zdecydowanie lepszy. Jedyną jej wadą jest jednak duzo wyższa cena.

http://www.samsungcctv.com/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A juz myslalem ze moj opis jest tendencyjny.

Ja za bardzo sie nie znam na tym (czyli wogole :lol: )

Dla mnie wazny jest efekt koncowy-czyli dobrej jakosci obraz na duzym ekranie.

Ale skoro potwierdzasz,majac na codzien z takimi kamerkami do czynienia,to jestem juz spokojny,ze to nie kolejna porazka.

Mam nadzieje ze ktos ,czytajac nasze posty bedzie mial w nich jakas wskazowke.

Dylemat $$$ tez jest istotny-w koncu to b. popularne hobby :mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.