Skocz do zawartości

Schemat aparatury


Deadelus

Rekomendowane odpowiedzi

Witam!

To mój pierwszy post i pozdrawiam wszystkich "wyjadaczy"!

Czytając tematy na forum jestem zainteresowanym modelarstwem RC a zwłaszcza właśnie samolotami!

Czy ktoś z was próbował zrobić/szukał schematów aparatury?

Czy ktoś wie czy opłacalne było by zrobienie takiej ?

 

(chodzi mi o schemat jakiejś dobrej aparatury)

 

Pozdrawiam!

Patryk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aparatura swojej konstrukcji nie jest tania a i poza tym łapie zakłócenia i może być niebezpieczna dla ciebie lub innych lepiej pomyśl nad kupnem oryginalnej aparatury .

Taka aparatura jest dobra i tania na początek http://modele.sklep.pl/product_info.php?products_id=2756

i do tego kilka serw mikro takich

http://rcsklep.pl/product_info.php?cPath=31_38&products_id=241

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niewidziałem tego tematu w opcji "szukaj" :P

Nieorientuje sie ale czy na e-bay sa uzywane czy nowe sprzety ?

Nieznam sie na ich rodzajach więc mam prośbe:ile by kosztowała aparaturka "z przyszloscia" do modeli elektrycznych ale pozniej spalinowych?(bardzo bym byl wdzieczny gdyby ktos podal ceny/linki polskie i angielskie-tak jak e-bay co kolega w/w)

 

poza tym jest jakas aparaturka ktora moze byc przystosowana do sterowania zarówno samolotu jak i samochodu lub czegos jeszcze ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nowe aparatury kosztujące powyżej 500zł/kpl mają mniejszą lub większą "przyszłość" dla początkującego modelarza. To jaką aparaturę powinieneś kupić zależy od tego jaką flotą dysponujesz oraz jak intensywnie chcesz się modelarstwem zajmować. Jeśli masz zamiar latać od czasu do czasu, raz na miesiąc, to nie ma sensu kupować aparatury za krocie. Jeśli będziesz dużo latał i zajmiesz się wymagającymi modelami, jak akrobaty, skomplikowane śmigłowce, to zakup dobrego radia za co najmniej tysiąc zł jest wskazany.

 

Aparatura może być przystosowana do sterowania samolotem(dowolnego typu) i heli, ale drążkowych nadajników nie używa się do samochodów. Do nich najpraktyczniejsze są nadajniki pistoletowe.

 

W miarę tanie sprzęty mają np tu:

http://modele.sklep.pl/index.php?cPath=18_19

http://nastik.pl/osprzet-nadajniki-c-65_92.html

 

A celując w jakiś porządniejszy sprzęt opłaca się wybrać coś stąd:

http://www.himodel.com/sort.php?sub2=G6

http://www.himodel.com/sort.php?sub2=G7

 

Celuj w 35 MHz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak bede już miał czym to będę latał jak najczęściej będę mógł :D

a ile kanałów było by mi potrzebne gdybym dużo latał i z czasem może "wskoczył" na akrobatyki? czy tyle samo wystarczylo by mi na "skomplikowane smiglowce"?

 

PS: a i jak z zasiegiem ? bo rzucilem okiem i nic niepisze o zasiegu nadajnika? jaki zasieg bylby mi potrzebny gdybym chcial latac np samolotami z silnikiem spalinowym ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 kanały to podstawa 6 to już więcej, będziesz mógł mieć jakieś dodatki typu otwierane i chowane podwozie... Jeśli zaczynasz i nie jesteś pewien czy to Cię kręci to dam Ci radę jaką otrzymałem sam.. Chociaż się nią kierowałem wcześniej;) Nie jesteś pewien czy cię to kręci, kup coś taniego na początek jakiegoś e-sky :D To tylko moja rada. A tak to czym więcej kanałów tym na dłużej Ci starczy;) Oczywiście czym więcej wszystkiego tym zazwyczaj lepiej :lol: Ale kup coś 6-7kanałowego jeśli wiesz że Cię kręci, a dopiero zaczynasz :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Już jakiś czas czytam forum ale sie w końcu zmobilizowałem, zarejestrowałem i zacząłem pisać :D

nie wiedziałem ile pieniędzy będzie mi potrzebne dlatego chce wiedzieć jakie parametry najlepsze by były patrząc z przyszłością na to ( mój ojciec niemożne sie doczekać aż kupie jakąś aparaturę bo chce pokombinować coś z modelarstwem ) bo tak jak wcześniej pisałem, samoloty to priorytet ale z czasem może jakiś heli albo coś na wodę....

 

Jaką aparaturke byście poradzili z takich (jeśli mogę to tak ująć) które spełniały by moje oczekiwania/wymagania?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na początku używasz 2 - 4 kanałów. Na większej ilości bardzo trudno się skupić ucząc się. 3-kanałowy elektroszybowiec to jedna z najlepszych opcji na początek. Poza tym dobrze jest zdobyć komputerowy symulator lotów o dużym realizmie symulacji, jakim jest popularny Aerofly Professional Deluxe i ćwiczyć podstawowe ruchy drążków na aparaturze podpiętej do komputera.

 

Zasięg markowej aparatury jest większy niż odległość, z której jeszcze widać model.

 

 

PS: żeby coś konkretnego doradzić to musisz podać możliwie najwięcej szczegółów, określić ile jesteś w stanie zapłacić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Lepiej kupić od razu coś lepszego. Jeśli to Ci się nie spodoba łatwiej będzie to sprzedać niż np. e sky. Przynajmniej takie mam zdanie ;)

 

Ja swojego w 14dni upchnąłem:P

 

 

A tak to Ci powiem, że nie podałeś zbytnio wymagań, ale większość Hitecków spełnia oczekiwania ludzi;) Tak jak i inne nadajniki. Trzeba szukać. Dużo osób ma Hiteca 6 i MX-12... Bardzo dobre nadajniki :D Ale szukaj, dużo tego na rynku:) Dobierz coś sam... Ale przejrzyj forum, jest pełno rad... Kup sobie od razu Futabe FX-40 :D:lol::lol::lol::lol::lol::D

 

 

Tak jak kolega wyżej, mówi, zacznij od czegoś 2-3 kanałowego... nadajnik też takowy kup;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie napisałeś ile masz na to wszytko kasy ale skoro tata ma ohotę zając się modelarstwem to pewnie głębiej sięgnie do kieszeni :)

wersja miniumum

 

to Hitec flash 5X -5 kanałow, pamiec na 5 modeli, podstawowe miksery polatasz i elektrykiem i spalinką ceny różne ja uzywanego w Polsce kupiłem z odbiornikiem za 350 zł

 

wersja ciut lepsza graupner Mx-12 - 6 kanałow ,pamięć na 10 modeli, sporo mikserów , nada się do latania modelami jak wyżej oraz helikopterami, cena około 650 zł na www.cyber-fly.pl

 

wersja jak dla mnie luksusowa graupner mx-16s ma 8 kanałow , sporo mikserow zaawansowany program helikopterów , pamiec na 10 modeli cena 1000 zł za komplet z odbiornikiem

 

Wszystkie radia które wymieniłem mają tzw. "komputer" co umozliwia zapamiętanie ustawień dla konkretnego modelu ora bardzo łatwą i wygodną konfigurację ,

nie kupuj radia bez komputera typu esky, hitec laser , czy inne szybko stwierdzisz że są zbyt proste.

 

Najważniejsze jak juz kupisz aparaturę , kub tzw "interfejs do symulatora" na usb , instalując darmowego FMS zaoszczędzisz masę pieniędzy na anuce podstawowych odruchów pilotażu modeli.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do oczekiwań:

-ja chce latać samolotami (elektryk, może i spalina kiedyś)

-ojciec mówi ze heli albo "coś na lub pod wodę"

 

Takie pytanie: jeśli będę miał nadajnik (przyjmijmy) 6 kanałowy a w modelu potrzebne mi będzie np 4 kanały to czy to będzie jakaś "niedogodność" albo będą jakieś problemy ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mysle ze powinienes kupic zestawik (aparaturke 35Mhz) np w sklepie nastik z tego co pamietam tam maja, koszt jedyne 199zl za 4ch. Zrobienie aparatury nie jest proste to po pierwsze. Po drugie nawet jak bys taka zrobil na 35Mhz to bez specjalistycznego sprzetu bys siał w całym zakresie kanałow 35Mhz, po trzecie koszt zrobienia cie wyjdzie znacznie wiecej niz kupienia gotowca. Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.