Skocz do zawartości

Podłączanie serw HV 7,4 V


M.Ch.
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

 

przymierzam się do jakiegoś dużego elektryka (dla mnie dużego):140-160 cm rozpiętości pod 3D.

 

Planuję w nim serwa HV 7,4V (4-5 szt.) oddzielne zasilane z 2S pakietu. Rozumiem, że z tego samego pakietu byłby zasilany odbiornik.

 

Chcę wykorzystać:

Regulator Jeti SPIN 75 PRO OPTO

Stabilizator napięcia Jeti SBEC

 

Tylko nie bardzo łapię jak to ma być podłączone...

link do manuala:

http://www.jetimodel.../@produkt/SBEC/

 

 

Zakładam, że pakiet 7,4V podłaczam do SBEC'a - ma on 2 wyjścia (zakończenie jak wtyczka jak do serwa) i co dalej...?

Regulator też ma jedno wyjście (do tej pory gdy używałem regli z BECem zawsze trafiało ono do odbiornika pod throttle) a teraz?

 

Proszę o Wasze sugestie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Michal a dlaczego nie chcesz wpiac sie wprost do zasilania (serwa i odbiornik) jezeli to jest 2S tylko uzywasz posrednika w postaci SBECa?

 

Fakt jest logiczne. Czyli wtedy mam np. 6 lub 8S zasilającą silnik i oddzielną 2S (np 1500 mAh) pod te serwa i odbiornik.

Pytanie, czy wtedy z regla OPTO kabel sygnałowy wpinam do "throtle" w odbiorniku a zasilanie z tych 2S np. pod "bind" ?

 

Rozumiem, że SBEC miałby większy sens jeżeli np. chciałbym aby zasilanie silnika i serw oraz odbiornika było z tej samej dużej baterii 6-8S?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fakt jest logiczne. Czyli wtedy mam np. 6 lub 8S zasilającą silnik i oddzielną 2S (np 1500 mAh) pod te serwa i odbiornik.

Tak

Pytanie, czy wtedy z regla OPTO kabel sygnałowy wpinam do "throtle" w odbiorniku a zasilanie z tych 2S np. pod "bind" ?

Nie wiem jaki masz odbiornik ale jak chcesz zasilac serwa poprzez odbiornik to zasialanie podlaczasz pod wolny kanal (czasami sa dedykowane do tego kanaly, nie znam twojego radia i odsylam do instrukcji :) ) a regulator pod kanal silnika. Najprawdopodobniej regualtor ma przewod laczacy z odbiornikem tylko dwie zyly (zamiast 3)

Rozumiem, że SBEC miałby większy sens jeżeli np. chciałbym aby zasilanie silnika i serw oraz odbiornika było z tej samej dużej baterii 6-8S?

Zgadza sie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

skoro masz SPEKTRUM to odbiornik bez problemu wytrzyma pakiet 2S

np.AR6200-Zakres napięcia: 3.5-9.6V

 

Witaj,

Tak mi się wydawało - dzięki za potwierdzenie.

 

Ponieważ nie mam doświadczenia w większych modelach, a widzę Ciebie przy czymś pokaźnych rozmiarów, mam pytanie.

Informacyjnie:

Planuję elektryka 3D 150-170 cm rozpiętości. Chciałbym się zmieścić w ok. 3100g dla 150 cm i 3700g dla 170cm. W pierwszej opcji 6s w drugiej 8S. Na razie mam do niego silnik (AXI 4130/20 305 KV, 409g ).

Reszta wg założeń:

  • Jeti Spin Pro 75 OPTO
  • Serwa standard Hitec HS 5495BH - 4 lub 5 w zależności od modelu. Lekkie, mocne i w fajnej cenie. Pamiętam, że w większych modelach może być podwójne na wysokości.
  • Odbiornik spektrum z satelitą
  • Lipo 2x4S lub 2x3S ok. 4400 mAh
  • Lipo 2S ...mAh - zasilanie

Do tej pory wszystkie regle miałem z BECem i latam zazwyczaj wyładowując Li-po do napięcia ok. 3,85 V/cela. Więc prąd na serwa i odbiornik nigdy nie stanowił problemu. Nawet gdy jako początkujący "wyjeżdżałem li-pole do zera".

 

Pytanie, czy wg Twoich doświadczeń lepiej kupić SBECA i brać prąd na serwa i odbiornik z dużej baterii, czy po prostu podpiąć jakąś 2S 1300-1500 mAh?

Czy ta pojemność jest wystarczająca? Jakoś tak nigdy nie przywiązywałem wagi do tego ile biorą serwa i odbiornik. Czy wtedy warto podłączyć pod nią jakiś "buzer" i ustawić go możliwie wysoko (czyli pewnie 3,2 V). Na ile lotów wg. Ciebie może starczyć takie 2S li-po? A później pamiętać, że po np. 10 lotach zmieniam 2S li-po na świeżą.

Którą opcje polecasz?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
Gość Kamyczek_RC

Jeżeli to model do 3D to dlaczego nie sprawdzisz w danych serwa ile pobierają prądu i nie wybierzesz takiego regulatora z sbec który wydoli prądowo do obsługi wszystkiego z akumulatora zasilającego bardzo dobry jest regulator foxy z sbec . Nie wspomne tu o dedykowanym regulatorze graupnera z telemetrią w którym mam na bierząco napięcie akumulatora pojemność i prąd jaki pobiera silnik a także obroty i zużytą pojemność akumulatora . Nie wspominając o ustawianym z nadajnika sbec, alarmami pojemności napięcia itp... Taki regulator mam w Extrze 260 z PA ok 130cm...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli to model do 3D to dlaczego nie sprawdzisz w danych serwa ile pobierają prądu i nie wybierzesz takiego regulatora z sbec który wydoli prądowo do obsługi wszystkiego z akumulatora zasilającego bardzo dobry jest regulator foxy z sbec . Nie wspomne tu o dedykowanym regulatorze graupnera z telemetrią w którym mam na bierząco napięcie akumulatora pojemność i prąd jaki pobiera silnik a także obroty i zużytą pojemność akumulatora . Nie wspominając o ustawianym z nadajnika sbec, alarmami pojemności napięcia itp... Taki regulator mam w Extrze 260 z PA ok 130cm...

 

Dzięki za podpowiedzi.

 

Generalnie pomysł oddzielnej baterii upadł i wszystko będzie zasilane (jak do tej pory w moich modelach) z jednej baterii.

Jako, że jestem wielkim fanem AXI i Jeti (choć nie przychodzi to łatwo - ceny... :huh: ) wybór padł na Jeti SPIN Pro 75 Opto + Jeti SBEC http://www.jetimodel.../@produkt/SBEC/

Ustawię sobie wyjście napięcia na 7 V i będzie OK. Zwykłe Spiny (nie Opto) mają niestety stałe napięcie Bec'a - 5,5 V.

 

P.S. w kwestii aparatury mam DX 6i (w 2 letnich planach DX 8 lub 9) i duużo odbiorników więc przy tym zostanę.

Choć przyznam, że ustawianie z apki byłoby super. Ostatnio na polu okazało się, że mam w jednym modelu wsteczny ciąg... Wcześniej użyłem tego regla z silnikiem z odwróconym montażem i zapomniałem zmienić kierunek obrotów. Mam ze sobą taką skrzynkę z kluczami i częściami, ale dodam do niej Jetiboxa mini z zasilaniem. Poradziłem sobie zakładając inny regiel z drugiego modelu....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.