Skocz do zawartości

hydromite by robraf


Rekomendowane odpowiedzi

Witam szanowne grono Modelarzy!!!

W tym temacie będe zdawał relację z budowy mojej drugiej łódki - Hydromite

 

Buduję tą łódke z myslą na wiosenne i letnie wypady nad jezioro i posmiganiu trochę po naszych polskich wodach.

Łodz buduję głównie z deprnu i sklejki no i z listewek

zamierzam ją pokryć paskami gazet z wikolem potem na to szpachlówka sosnowa potem szlifowanie, malowanie farbą ( tylko jaki by tu kolorek wziąć? myślę nad czerwonym , zółtym albo srebrnym , chciałbym by łódka była w jednym kolorze

 

Mam zamiar zastosowac w niej silnik spalinowy 3,5ccm mvvsa ze smiglem na wiezyczce

(pomysł z LOTOSA RC)

 

Trochę danych:

długość okolo 850mm

szerokość : jutro zmierzę)

waga: ???? ( tyle ile wyjdzie w 1,5kg moze się zmieszcze :) wazne by się nie przewracała

silnik: mvvs 3,5ccm

śmigło: 9x5 lub 9x6

 

Dosyć gadania czas na fotki:) :]

szkielet modelu z depronu

zdj7qj8.jpg

zdj8uj0.jpg

 

Tutaj juz z przyklejona "podłogą"

zdj9os9.jpg

zdj9os9.04d61d3d6a.jpg

Bok kadłuba

zdj10bf7.jpg

 

widok od dołu

zdj11nv8.jpg

zdj11nv8.98b448f85b.jpg

Mocowanie steru ( wklejona miedziana rurka między 2 klocki drewniane ( przyklejone do sklejki widocznej na zdj.))

zdj12av8.jpg

zdj12av8.99b8fdb16d.jpg

model ukonczony w 45%

zdj20pz8.jpg

 

przyklejone podłużnice pływakow z 3mm depronu

zdj22xa3.jpg

 

zrobiony spód modelu

zdj24mv5.jpg

 

Model zrobiony na 55%

zdj26fi0.jpg

 

teraz jeszcze trzeba wyszlifowac i zrobić reszte tj zamontować wiezyczkę , pokryć gazeta z wikolem, pokryć szpachlówką, wyszlifowac, pomalować , polakierować zwodować:) ]:->

 

w miarę postępowań będe dodawać więcej fotek i opisow (ster juz mam tez gotowy i poszpachlowany ( foty wkrótce))

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

niechce dawać silnika elektrycznego i wyliczać jaka sróba żeby nie przekroczyc ileś tam amper poboru prądu

w spaliniakach podobnie nie chce kupowac nowego silnika jak mam juz stary przetestowany mvvs ( w lotosie dalem elektryka silnik ale miał byc mvvs który okazał się za mocny ale pomysł jest z LOTOSA RC ktory tez miał wiezyczkę ze smiglem aha jeszcze jedno ster jest zaburtowy a nie ster ierunku w strumieniu zaśmigłowym

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli przeszukałeś już net, to pewnie na tą stronę też trafiłeś, ale nie zaszkodzi: http://marek.aplus.pl/strona/ Jeden z modeli na stronie to właśnie HYDROMITE. Też kiedyś wziąłem się za budowę tego modelu, ale jakoś utknęła w miejscu. Mam zrobiony kadłub, wklejoną wręgę..Na dobrą sprawę musiałbym dorobić pokrywkę, polakierować, pomalować i wpakować wyposażenie. Miał być silnik elektryczny, tylko że trochę przesadziłem z wymiarami łodzi do mocy silnika..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

aha bo ja tak sobie mysle ile by mial ciągu asp 7,5ccm na smigle 11x7 bo chyba jednak jego tam wpakuję, bo łódka już trochę cieżkawa bez wyposazenia waży na oko 1kg lub trochę więcej

 

ile by musiała ważyć by moiżna by było nią SZYBKO pośmigać na mvvs 3,5ccm który ma kolo 1,4kg ciągu

a ile do 7,5ccm???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziwna kombinacja materiału,techniki wykonania i napędu.

,,paskami gazet z wikolem potem na to szpachlówka sosnowa potem szlifowanie, malowanie farbą ''

Model ślizgu napędzany śrubą przerabiasz na napęd śmigłem i najlepiej żeby tam jeszcze wstawić 7,5 ccm.

Marneszanse jak mówił poeta Sofronow :D

Utopisz tego Titanica chociaż niekoniecznie w pierwszym rejsie i jeżeli uda Ci się odzyskać silnik i elektronikę to będzie dobrze. :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może spróbuj poszukać jakiegoś forum typowo szkutniczego i pogadać z bardziej obeznanymi w tym temacie? Pływać to może i będzie, ale pytanie jak...Ciężka Ci ta łódka wyszła. Moja przy długości bodajże 700 czy 750mm zrobiona z balsy, i polakierowana chyba jeden raz ważyła coś koło 300..400g - bez zamontowanego wyposażenia i dekla. Zastanów się jeszcze nad sterem. W oryginalnej HYDROMITE śruba jest przed sterem, w związku z czym strumień wody ze zdecydowanie większą prędkością opływa ster i skrętność jest lepsza. Tutaj pozostanie Ci strumień wynikający z ogólnej prędkości modelu. Jeżeli zwrotność będzie słaba, to i prędkości nie rozwiniesz zbyt dużych, bo możesz się nie wyrobić ze skrętem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kolejne fotki ale to dopiero 60% modelu jest zrobione :)

 

po poszpachlowaniu

zdj5te3.jpg

 

A oto ster ( juz pomalowany jeszcze tylko polakierować

zdj6dm3.jpg

 

Po wyszlifowaniu

zdj7eq7.jpg

 

wstępna przymiarka wieżyczki ( trzeba ja trochę wydłużyć przyklejając litewkę 5mm pod spód jedej podpórki bo minimalnie jest krzywo ( nie wiem czy widać to na zdjeciu))

:mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:

zdj8gv2.jpg

 

niedługo zdjęcia z kabinka silnikiem z lakierowania malowania itp

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

:shock:

 

Bardzo ciekawy model!

 

pierwszy raz widzę depronowo-gazetową łódkę i do tego napędzana spaliną.

 

Ciekawy jestem jak to będzie pływać.

 

Ja osobiście polecam kombinacje śruba plus ster .albo jak juz zdecydowałeś sie na śmigło pchające to bardziej logiczne byłoby sterowanie strumieniem zaśmigłowym, poprawi to zwrotność na przy małych prędkościach i taka łódka popłynie wtedy po rożnych szuwarach.

 

A jeśli spodobają cie sie lodki i będziesz chciał zbudować cos z klasycznym napędem śrubowym to mogę cos podpowiedzieć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.