Skocz do zawartości

Mój ENERGY


seedpl

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Po długich poszukiwaniach znalazłem na forum temat o bardzo fajnym modelu akrobacyjnym "ENERGY".

Wiem że taki temat już tu jest ale z racji że to jest mój pierwszy model, który zbuduję sam chciałbym prosić was o pomoc.

Materiały bo budowy już mam lecz brakuje mi narzędzi i wiedzy więc mam kilka pytań :

 

1) Jakie narzędzia przydadzą mi się do budowy ?

2) Czy muszę od razu wiercić otwory na silnik ? ( aktualnie mnie nie stać )

3) Może macie jakieś porady odnośnie budowy ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z pewnością przyda Ci się piłka włosowa lub jak kto woli laubzega, nie mówiąc już o kostce do szlifowania, małych pilniczkach i kleju do drewna. Co do otworów pod silnik powiem tyle, że przed przyklejeniem wręgi jest z pewnością łatwiej wywiercić otwory niż jak wręga silnika będzie już w kadłubie. W zasadzie wszystko zależy od tego jak będziesz chciał przykręcić silnik ja np stosuje nakrętki kłowe i lepiej jest je wbić do wręgi przed przyklejeniem. Jak w zasadzie Cię nie stać na kupno silnika teraz to zacznij od skrzydła i powycinania wszystkich elementów kadłuba bo jest naprawdę co wycinać, idzie zima więc czasu masz aż nadto chyba że planujesz jeszcze oblatać w tym roku ? W sumie folia też swoje kosztuje a będziesz potrzebował około 2 metrów na ten model.

Co do porad to nie ma za wiele co tu radzić prócz tego żeby dobrze zmierzyć sobie szerokość kadłuba przed tym jak zaczniemy przyklejać żebra do dźwigara. Ja się troszeczkę zdziwiłem jak skrzydło nie chciało wejść w kadłub (różnica dosłownie 2 mm, błąd się wkradł przy klejeniu planów do kupy). Po za tym jest mój wątek o budowie ENERGY możesz poczytać starałem się opisywać wszystko szczegółowo co robię po mimo istnienia bardzo dobrze przygotowanego poradnik do budowy o którym za pewne wiesz bo podejrzewam, że stamtąd ściągnąłeś plany :)

Będę obserwował Twoje boje z tym modelem bo lata się nim bardzo fajnie :)

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kup zawiasy ze sztyftem 28 x 11 mm w sam raz będą. SK 2 zawiasy, SW 4 zawiasy, i na lotki 6 zawiasów ( po 3 sztuki na każdą stronę) łącznie 12 sztuk

dokładnie takie http://abc-rc.pl/p/1...e-drobnica.html

Poczytaj moją relację z budowy coś tam ciekawego najdziesz ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A czemu za mało ? W moim ENERGY dobrze się ma SK na 2 zawiasach a jeszcze pod SK jest podpięte tylne skrętne kółko, tak samo mam w Madmanie i oby dwa modele żyją a lądują nie na równym asfalcie tylko na trawie. Po za tym jest to mały model a po drugie odsyłam do poradnika autora ENERGY gdzie widać że SK mam 2 zawiasy, które w zupełności są wystarczające. Nie ma sensu dorzucać zbędnych gramów na tył modelu bo dziób modelu jest krótki i może być potem kłopot z wyważeniem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Lepsza była 1,5 mm ale skoro nie masz to zrób z 2 mm, troszkę Ci model przytyje ale tragedii raczej nie będzie ;) ... przy klejeniu skrzydła weź sobie potem pod uwagę to że boki zrobiłeś z grubszego materiału i dobrze dobierz rozstaw środkowych żeber między które będzie wchodził kadłub.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.