Skocz do zawartości

Loty Parkmasterem nocą


Kornelitoo

Rekomendowane odpowiedzi

Dołożyłem troszkę ledów do Parkmastera, teraz można nim latać w najciemniejszą noc. Niestety przybyło mu sporo wagi przez co napęd jest do wymiany. Film z wczorajszej nocy. Lot niezbyt ładny bo mocy brak i straszliwie wiało ale latać się chciało ;) Polecam HD, enjoy !

 

http://www.youtube.com/watch?v=gDw7QdyHf-M

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

[...] fajna muza

Od pierwszej nuty, którą usłyszałem po lekkim przesunięciu do przodu, skojarzyła mi się z tym:

Co do oświetlenia, od góry i dołu masz właściwie takie same barwy, rozmieszczone w niemal identyczny sposób. Życzę powodzenia przy ewentualnych akrobacjach ;). Może lepiej je lekko pozmieniać, chociaż model i tak wygląda świetnie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kawałek ten sam :) We wcześniejszych lotach troszkę nim kręciłem i nie miałem problemu z orientacją, na żywo wygląda to oczywiście troszkę inaczej. Myślałem tylko o tym, żeby kiedyś w miejscu kabinki umieścić niebieskie diody :) Chociaż na początku trzeba zmienić napęd bo teraz nie ma czym latać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Fajnie podświetlony.

Dodatkowy plus masz taki, że na święta wystarczy

postawić go w rogu, kilka bombek i można

kłaść prezenty pod parkmasterem :)

 

Tak też zrobię, do świąt już niedaleko :D

 

fajny pomysł i wykonanie:) Możesz zdradzić kilka szczegółów...ile bierze i jakie zasilanie ma całe oświetlenie itd...

 

Zasilanie modelu z oświetleniem jest z tego samego pakietu 3S LiPo 1000mAh. Wszystko zrobione na szybko, nie miałem mniejszego pakietu żeby wypróbować oddzielne zasilanie. Model jest ociężały, potrzebny mu teraz lepszy napęd i większy pakiet. Czas lotu również zdecydowanie spadł. Wszystko trzeba zważyć i zmierzyć ale aktualnie nie mam na to czasu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z mojej strony mogę polecić to : ===> http://hobbyking.com/hobbyking/store/__26428__LED_Corn_Light_12V_2_6W_13_LED_White_2pcs_.html

 

miałem taśmy ledowe na skrzydłach i to na końcówkach skrzydeł,

super efekt

w sumie to ten film mnie zainspirował :

uważam że na taśmy to troszku szkoda wagi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety u siebie nie mierzyłem prądu pobieranego przez oświetlenie, a po za tym biorę z lipo co napęd, poprostu krócej latam

zasilanie z lipo 3s czyli , pobór można obliczyć ze wzoru

można to obliczyć ze wzoru :

P= U*I po przekształceniu==> P/U=I

11.1V-napięcie lipolka

2.6 W moc na 1 żarówce LED

2.6W/11.1V=0.234 A

to tak teoretycznie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 tygodni później...
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.