Skocz do zawartości

Mój pierwszy model RC - Poduszkowiec


Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich!

 

Modelarstwem interesuje się od wakacji i postanowiłem zbudować prosty model RC!

 

Wybór padł na poduszkowca i... tak się zaczęła pasja!

Na początku myślałem, że koszt wynosić mnie będzie ok 100 zł. :o Teraz trochę więcej gdyż uznałem, ze "lipy" robić nie będę!!! :wink:

 

Model całkowicie jest wykonany z balsy 4mm z dwoma silnikami Graupnera speed 400 6V!

 

Aparaturę (pewnie jest już w domu) :D będę miał w niedzielę (ciekawe czemu hehe) Hitec Zebra 4 FM- wybrałem taką żeby starczyła do następnych modeli, tym razem samolotów!

 

7df9bba94bfe97e2m.jpg

 

Wesołych Świąt! :wink:

 

Mateusz z Torunia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Ja tak liczyłem, i na moje to Zebra wychodzi drożej jak Flash 5x... Ano może ma trochę mniej funkcyji niż Flash, no i w ogóle... Już Laser chyba lepszy... Wg mnie ta Zebra to nieumiejętny zabieg Hiteca...

A z jakiego sklepu ona bedzie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To jest szczyt głupoty... zrobic model, wszystko poustawiac włozyc akku i ... no własnie uruchomic... w tym tkwi problem!

 

Wszystko miec a ładowarki ni ma!!!

 

Najszybciej bym miał w nowym roku bo tu w Toruniu w elektronicznych nic nie ma, tylko na paluszki :shock: :shock:

Torun to jednak WIEŚ!!! :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam mam spory problem z fartuchem, bo nie wiem jak go zrobić. To znaczy zrobiłem już 4 i żaden po pierwsze nie wygląda jak w poduszkowcu i zbytnio nie działa. Sad

Chciałem poprosić o pomoc:

1) wzór fartucha do wycięcia (taki żeby go np. wydrukować i wyciąć w materiale)

2) z jakiego materiału bo szukałem ortalionu, ale w pasmanteryjnych nie ma.

 

Wymiary poduszkowca to 50cm na 20cm

 

Wymiary fartucha muszą być z zakładką do przyklejenia 1,5cm

 

Z góry dziekuję!

 

Tak wygląda u innego modelarza (z jakieś strony ściągnąłem)

 

http://www.fotosik.pl/showFullSize.php?id=03df4d2eea2df307

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 9 miesięcy temu...

zalezy z czego zrobisz..

Ja tez na poczatku bawilem sie poduszkowcami ale ja robilem z depronu ..

To zaleznie odwielkosci poduszkowca np mozna zrobic calego z jednej płyty depronu 6mm i paru listewek sosnowych . do tego jakis klej no i elektronika .

Bez elektroniki sadze ze nawet w 10-20 zł sie mozna zmiescic ;] płyta deronu okolo 4 zł listweki w 3-4 zł sie zmieszcza a material na fartuch to zawsze jakis jest:) a jak nie to mozna zrobic z worka na smieci ( u mnie tylko takie lataly)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.