Skocz do zawartości

Jakie serwa wybrać ??


Johny88
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam mam pytanie jakie serwa wybrać, zastanawiam się nad Tower pro mg16R lub Hitec HS85 . Oczywiście cena skłania się ku TP ale mam dość drogi model i zależy mi na jakości serw. Serwa mają napędzać stery kierunku w B-25 - Silniki 2 razy spalina saito (drgania), muszą być tych wymiarów ponieważ inne mi nie wejdą. Czekam na rady od was lub na jeszcze inne propozycje.

 

Pozdrawiam Piotrek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

B- 25 205cm rozp. chodzi o model z hangaru9 2x saito fa72 .

 

Piszesz że Saito... i do tego tower pro????????

 

 

Potrzebuje 2 serw na kazdy ster kierunku. Więc myślałem, że TP może wystarczą. Zadałem pytanie bo się zastanawiam, a wiadomo, że każdy chce wydać jak najmniej. A jak się nie da to trudno.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie chce cyfrowego

 

Kolego ja używam analogowych TP MG 996R w modelu benzynowym.Mogę Ci polecić bez rzadnego zająknięcia wylatałem na nich ponad 230 w tym sezonie i jedno mi tylko padło od lotki,dokładnie potencjometr i zaczeło mi skakać w pewnym momencie jak sprawdzałem działanie serw przed lotem.Wymieniłem komplet i po problemie.Sporo latam i co sezon wymieniam komplet serw oraz w sezonie jak miało miejsce w tym roku jeżeli zajedzie taka potrzeba.Moim zdaniem teraz wszystko robią żółtki,wiadomo servo sevowi nie dorówna.Ale czy jest sens kupować serwa po 250zł lub więcej co sezon,jak i tak w amotorskim lataniu nie odczujemy różnicy.F3A to już inna bajka.Ale latanie dla samej przyjemności,to myślę że najważniejsza jest niezawodność.I tak naprawdę nie ma tu znaczenia czy Futaba,multiplex,czy hitec,jak ma paść to i servo za 400zł padnie szybciej niż tańsze.Bo wcale nie znaczy droższe tym lepsze,bo tak naprawdę płacimy za markę.Powiem Ci kolego miałem Futabę nie pamietam modelu tego serwa ale był poprzednikiem BLS i po sezonie użytkowania,samo madło mi przed nowym sezonem jak sprawdzałem wszystkie serva.Kosztowało 250zł ponad miało 25kg użytkowane było w Jodelu Robinie,na lotkach,przeciążeń miało bardzo mało gdyz nie jest to model akrobacyjny myślę że szlak trafił elektronikę od drgań niż z pracy swojej.Kiedyś Multiplex,Futaba,Robbe,Sanwa,JR to były firmy.Teraz jest wszystko made in Taiwan lub China.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.