Skocz do zawartości

mały spitfire


roberts

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich,

 

jakiś czas temu znalazłem w sieci plany spit'a pod 400-tkę. Od zawsze podobała mi się sylwetka tego samolotu więc za dużo się nie zastanawiałem, tylko przystąpiłem do pracy.

Dodam, że jest to wersja MK XVI (z kropelkową kabiną i krótszymi skrzydłami). Niestety nie dysponuję obecnie cyfrówką stąd brak zdjęć (ale się poprawię).

 

Przechodząc do sedna sprawy - model wyszedł trochę mały, długość ok. 66cm, rozpiętość ok 74cm. Konstrukcja całkowicie balsowa i stąd pierwsze pytanie:

 

czym pokryć balsę, żeby była trwalsza - przejrzałem dokładnie posty o budowie Łosia, ale zacząłem się zastanawiać czy folia nie będzie zbyt ciężka - obecnie model waży 200g bez wyposażenia. Folia miała ok 50g/m2 - sądząc po powierzniach do pokrycia rolka pójdzie czyli ok. 50g - daje to 25% masy. Może jest jakaś inna technika pokrycia balsy, aby zbyt nie dociążać modelu??

 

A drugie pytanie - trochę na wyrost - myślałem o zamontowaniu "bezszczotki" ale jeszcze nie miałem okazji się tym bawić - proszę o podpowiedź jaki silniczek będzie odpowiedni do modelu tej wielkości??

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ostatnio kupilem ten motorek, chodzi ladnie, ciag ma tez nienajgorszy. Wlozylem go do deronowca dwuplata podobnej wagi i wielkosci.

http://www.unitedhobbies.com/UNITEDHOBBIES/store/uh_viewItem.asp?idProduct=5431

do tego lipolek 350-450mah i maly regler 8A... Ciezki ci troche wyszedl... Szybki bedzie..

ja wsadzilem takie lipole:

http://www.unitedhobbies.com/UNITEDHOBBIES/store/uh_viewItem.asp?idProduct=2050

bedziesz mial 6-8 minut lotu.

 

baxter12

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czym pokryć balsę, żeby była trwalsza - przejrzałem dokładnie posty o budowie Łosia, ale zacząłem się zastanawiać czy folia nie będzie zbyt ciężka - obecnie model waży 200g bez wyposażenia. Folia miała ok 50g/m2 - sądząc po powierzniach do pokrycia rolka pójdzie czyli ok. 50g - daje to 25% masy. Może jest jakaś inna technika pokrycia balsy, aby zbyt nie dociążać modelu??

Pozdrawiam

tzw. Japonką (papier japoński) :) chyba lżej się nie da .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Model wyszedł troche ciężki, będzie szybko latał :o , mam nadzieje że to nie twój pierwszy model.

 

Mam Spitfire o tych samych wymiarach tylko że z EPP dużo lżejszy ( możesz zobaczyć http://pfmrc.pl/viewtopic.php?t=5411), mam założony silnik MYSTERY 1000Kv i polecam, jest duzo mocniejszy od silnika polecanego przez baxter12 (mam go w dwupłatowcu).

Taki sam jak mój MYSTERY tylko troche szybszy jest tu http://www.unitedhobbies.com/UNITEDHOBBIES/store/uh_viewItem.asp?idProduct=2069. Regulator musisz dać 12A i wiekszy aku. i śmigło.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za podpowiedź - przynajmniej wiem czego szukać jeśli chodzi o silnik.

 

Model wyszedł troche ciężki, będzie szybko latał :o , mam nadzieje że to nie twój pierwszy model.

 

Naszczęście nie jest pierwszy, latałem już trochę, ale górnopłatem - i powiem szczerze, że trochę mnie to nudziło, bo ile mozna kręcić kółka nad kawałkiem pola :))

 

Przyszła pora na cos szybszego, faktycznie nie myslałem, że model wyjdzie taki mały ale cóż, jak to mówią "jak się nie przewrócisz to się nie nauczysz".

 

Jeśli chodzi o pokrycie to chyba jednak pozostanę przy folii, poszukam jakiegos silniczka i regla a jak już skończę pracę nad modelem to poszukam dobrego schronu i zdam relację z oblotu tego "pocisku kierowanego" :)

 

Pozdrawiam i dziękuję za podpowiedzi.

Robert

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.