Skocz do zawartości

Heli na początek.


kondzio104
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Na sam poczatek lama jest dobra i polecana w tej cenie. Trzeba miec na uwadze jednak ze model taki nie posiada pełnego sterowania. lama na symulatorze lata prawie"sama" .Ja zaczynałem od klasy 400. Z radiem wyszło troche wiecej niz 500zł ale i wiecej mozna się nauczyc.Przy odpowiednich ustawieniach można model na tyle "zamulić" by latał powoli i reakcja na ruchy drażków była jak najmniejsza. W zasadzie potem to już jest tylko z górki - zostaje kwestia przyzwyczajenia sie do wiekszej masy przy przesiadce na np. klasę 50-60. Symulator to podstawa w kazdym przypadku. Do opanowania podstawowych odruchów wystarczy darmowy FMS i prosty 4 kan.nadajnik podłaczony do komputera.na zimowe wieczory zabawa idealna :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziś odbył się pierwszy lot mojej nowej Big Lamy. Wszystko chodzi wprost bajecznie i heli praktycznie sam lata. LECZ- pomimo maksymalnego trymowania na pilocie obraca się lekko w prawo wokół własnej osi. Da się z tym coś zrobić?

 

Aaaa, i pytanko- do czego służy taki o to kabelek dołączony do zestawu? http://modele.germanrc.pl/userdata/gfx/02cc6891677f56c0bb59d49ef0095a4d.jpg

 

Czy nie do ładowania lipola od akumulatora?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziś odbył się pierwszy lot mojej nowej Big Lamy. Wszystko chodzi wprost bajecznie i heli praktycznie sam lata. LECZ- pomimo maksymalnego trymowania na pilocie obraca się lekko w prawo wokół własnej osi. Da się z tym coś zrobić?

 

Aaaa, i pytanko- do czego służy taki o to kabelek dołączony do zestawu? http://modele.german...49ef0095a4d.jpg

 

Czy nie do ładowania lipola od akumulatora?

 

Tak to jest kabel do podłączenia balansera do aku np.samochodu , na akumulatorku naładowanym polatasz około 8-10 minut , ładowarka(balanserek) pokaże Ci sam kiedy naładowane (zielona dioda miga - ładuje , świeci ciągłym - naładowane)

Co do obrotu wokół osi to można to jeszcze spróbować przestawić w trymach (żyra )

Konwersja BIG LAMY

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest problem. Mianowicie zdążyłem wylatać pakiet dwa razy, a gdy dziś próbowałem naładować akumulator ładowarka mruga obydwoma diodami, co w instrukcji jest opisane jako problem z bateria. Co mogę z tym zrobić? Trzeba ją wymienić na nową? Ile jest gwarancji?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powinno się odłączać pakiet, gdy jest on na wyczerpaniu. W Big Lamie, po ok 10 min latania model opadał, i nie dało się go już później podnieść. Odłączałem wtedy lipola i podłączałem do ładowarki. Najpierw wpinałem ją do prądu, pokazywała gotowość do pracy i dopiero wtedy zaczynałem ładowanie. Robiłem tak za każdym razem, a pamiętam dokładnie, bo ładowałem tylko 2 razy... Model wyciągnąłem z pudła wczoraj :( Dlatego jestem zawiedziony, bo chciałem dziś polatać za dnia na zewnątrz. Jeżeli jakimś cudem akumulator rozładował by się do końca, to nie ma możliwości naprawy (doładowania tego minimum) ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powinno się odłączać pakiet, gdy jest on na wyczerpaniu. W Big Lamie, po ok 10 min latania model opadał, i nie dało się go już później podnieść. Odłączałem wtedy lipola i podłączałem do ładowarki. Najpierw wpinałem ją do prądu, pokazywała gotowość do pracy i dopiero wtedy zaczynałem ładowanie. Robiłem tak za każdym razem, a pamiętam dokładnie, bo ładowałem tylko 2 razy... Model wyciągnąłem z pudła wczoraj :( Dlatego jestem zawiedziony, bo chciałem dziś polatać za dnia na zewnątrz. Jeżeli jakimś cudem akumulator rozładował by się do końca, to nie ma możliwości naprawy (doładowania tego minimum) ?

 

Jeżeli miał byś takie coś( http://riku.pl/towar/p/id/5922/kontekst/4149/) pokazało by na której celi jest niskie napięcie , która się uszkodziła

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale tylko pokazało by, a nie naprawiło... Czyli będę musiał tak czy siak kupić nowy pakiet.

 

Jeszcze można by było podłączyć pod ładowarkę procesorową i ustawić na 2XC ładowania nieraz to pomaga ale nie sądzę , czyli czeka cię zakup nowej baterii :( nie musi być oryginalna możesz poszukać podobnych parametrów i oby się wymiarami zgadzała aby weszła do koszyka Lamy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pogrążony w rozpaczy, szukając nowego li-pola trafiłem na bardzo ciekawe forum :Phttp://www.rcclub.eu...f=64&t=3535 Panowie (głównie) twierdzą tam, że takowy pakiet można wskrzesić! Tyle że mój lipol napuchł tak niewiele że dalej mieści się w oryginalny kosz lamy. Może warto spróbować? W sumie to był ładowany tylko dwa razy... Czy istnieje ryzyko samozapłonu? Wolałbym uniknąć pożaru lodówki lub domu :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pogrążony w rozpaczy, szukając nowego li-pola trafiłem na bardzo ciekawe forum :Phttp://www.rcclub.eu...f=64&t=3535 Panowie (głównie) twierdzą tam, że takowy pakiet można wskrzesić! Tyle że mój lipol napuchł tak niewiele że dalej mieści się w oryginalny kosz lamy. Może warto spróbować? W sumie to był ładowany tylko dwa razy... Czy istnieje ryzyko samozapłonu? Wolałbym uniknąć pożaru lodówki lub domu :P

Ładowanie lipoli raczej kontrolować tz. nie zostawiać ładowania na noc nie pozostawić bez obserwacji wychodzisz z domu, ja tyle lat używam i nie miałem przypadku samozapłonu pomimo napuchnięcia pakietu, powodem napuchnięcia uszkodzenia może być zwarcie, zbyt szybkie ładowanie na ciepłym pakiecie nie ładujemy ciepłych po locie i naładowaniu szybkim jeżeli pakiet ciepły się zrobi poczekać aż ostygnie i do dopiero użyć w twoim przypadku ładowarka dołączona do zestawu nie ładuje szybko aby nagrzać pakiet, reanimować można ale procesorówką

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kolego kondzio104

1. do uratowania lipola wystarczy użyć 8baterii AA. podpinasz szeregowo +do + - do- i robisz seryjki powiedzmy po 30s i podpinasz do ładowarki, by sprawdzić czy zaskakuje

2. nie katuj tego pakietu tak długimi lotami bo do 10 użyć nie wytrzyma. skoro model opada po 10 minutach to proponuje latać max 7min abędziesz się cieszył baterią znacznie dłużej

 

mały edit:

pisząc " podpinasz szeregowo +do + - do- i robisz seryjki" miałem na myśli "podpinasz je szeregowo a następnie + do+ ...""

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kolego kondzio104

1. do uratowania lipola wystarczy użyć 8baterii AA. podpinasz szeregowo +do + - do- i robisz seryjki powiedzmy po 30s i podpinasz do ładowarki, by sprawdzić czy zaskakuje

2. nie katuj tego pakietu tak długimi lotami bo do 10 użyć nie wytrzyma. skoro model opada po 10 minutach to proponuje latać max 7min abędziesz się cieszył baterią znacznie dłużej

Można i tak reaktywować kolego Wiktorze, każdy się pyta jak długo może latać takim heli jeżeli mówisz że około 10 minut to i tak wydaje się klientowi że to krótko chciałby 1h :D wisieć w powietrzu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czołem Konradzie! Chciałem jedynie dopowiedzieć to, czego zapomniał zrobić Kacper. Na naszym forum obowiązuje regulamin , którego należy przestrzegać, chcąc być pełnoprawnym uczestnikiem w naszej grupie. Twój avatar - chociaż niewątpliwie śliczny - nie przedstawia Twojej podobizny i tym samym jest sprzeczny z regulaminem. Proszę, przeczytaj ten punkt regulaminu i i zgodnie z zawartymi tam uwagami go popraw.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.