Skocz do zawartości

Graupner HoTT- kalibracja wartości temperatury.


GEX999
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Czy jest może jakiś sposób na skalibrowanie pokazywanej temperatury w odbiornikach HoTT (a dokładniej w GR-12SH+)? Mam już trzeci taki odbiornik i jest to drugi, który nie działa jak trzeba. Główny problem polega na tym, że pokazuje ok. 20 stopni Celsjusza za dużo! Może te odbiorniki (12SH) to po prostu jakiś niewypał, skoro 2 z 3 są wadliwe? Dodam, że jeden z nich pokazuje idealnie.

Proszę pomóżcie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak, ale jak włączam przeciętny odbiornik (GR-12, GR-16, lub jeden z moich GR-12SH+), w tym samym pokoju, bez wcześniejszego używania, zaraz po włączeniu mam 22 lub 23 stopnie. Kiedy włączam kolejne dwa GR-12SH+, mam w jednym ok. 44 stopnie, a w drugim 34. Poza tym, te odbiorniki czasami migają (krótkie mrugnięcie diodą przez bardzo krótki czas) co wskazuje z moich obserwacji na krótką utratę łączności albo coś podobnego. Może nie przejmowałbym się tym, gdyby nie to, że jeden z nich "zatykał" się czasami w odległości ok. 0,7m od aparatury (zachowywał się tak jakbym przystawiał anteny bardzo blisko siebie) oraz to, że ten działający prawidłowo, w ogóle nie miga...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mi tez chyba miga. I nic sie złego nie dzieje. Zaniki sygnały masz na logach, czy tak Ci suecwydaje? Temperatura zawsze jest wyższa niż temp otoczenia bo to zapewne temperatura pracy układu elektronicznego odbiornika. I w zależności od wersji wykonania i napięć zasilajacych moze byc różna. Myśle ze najlepiej bedzie jak zapytasz serwis Graupnera.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety, ale jeszcze się nie zdarzyło, żebym dostał odpowiedź od serwisu....

Kiedy obserwowałem zależność mignięć od parametrów zapisanych w logach, zauważyłem, że właściwie zawsze w tym momencie pojawiał się zanik sygnału na czas 0,01 sek. W innych odbiornikach (innych modelach) też to jest i wcale mi to nie przeszkadza, ale cały problem polega na tym, że w jednym z tych odbiorników, jak już wcześniej pisałem, dochodziło do dłuższej utraty łączności (włączał się wtedy fail safe), a następnie w apce przy LOST PACK pojawiała się wartość 2000ms (tak samo, jak podczas przystawianie do siebie anten odbiornika i nadajnika).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wgraj nowy firmware i ustaw parametry fabryczne, jak nie pomoże sprawdź czy wizualnie nie ma problemów z połączeniem anteny - ona sobie dynda więc łatwo ją naderwać. Jak nie to wysyłka do serwisu. A jeszcze możesz podesłać logi z siłą sygnału i kanałami silnika i lotek-to mi na pm lub wklej na forum

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest jeszcze jedna dziwna sprawa. Odbiornik kupiłem, żeby sobie go włożyć do starej lamy i akurat polatać czymś po domu w jesienne i zimowe wieczory. Wgranie nowego oprogramowania było właściwie pierwszą rzeczą jaką zrobiłem. Po podłączeniu wszystkiego w taki sposób:

post-7987-0-57329000-1385314155_thumb.jpg

Serwa zaczynały szaleć po włączeniu silników (cyfrowe E-Sky). Kiedy podłączyłem analogowe Corony było znacznie lepiej, ale czasami wykonywały niekontrolowane ruchy przy bardzo szybkim ruszaniu drążkiem. Spróbowałem też z drugim 12SH (tym który się blokował) i serwami E-Sky. Wtedy była jeszcze dziwniejsza sprawa. Serwa wychyliły się w maksymalne pozycje i nie dało się nimi ruszać, ale kiedy rozkręcałem silniki, zaczynały drgać. Kiedy spróbowałem ze zwykłym GR-12 HoTT i serwami E-Sky wszytko było OK. Nie próbowałem z trzecim (najlepszym) 12SH, bo nie mam za bardzo możliwości. O co w tym wszystkim chodzi? :blink:

Log postaram się za chwilę podesłać na PW, tylko go odnajdę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.