Jump to content

połączenie pakietu z regulatorem i odbiornikiem


adi-000

Recommended Posts

Polączyłem ze sobą pakiet 3s I regulator. Podpiąłem kabelek z regulatora do odbiornika Hitec I w odbiorniku zaświeciła się dioda sygnalizująca zasilanie odbiornika. Mogłem poruszać serwami I sterować szybkością silnika.

I tu moje pytanie-czy tak powinno być ? czy można tak to zostawić bez obawy że się coś spali, bo został mi niepodłączony pakiet zasilający do odbiornika który z tego co pamiętam ma 4,7 v a lipol ma 11.

Proszę o wyjaśnienie mi tego bo to jest mój pierwszy model który czeka na ulotnienie.

Link to comment
Share on other sites

Jeżeli u ciebie odbiornik ma zasilanie to twój regulator ma układ BEC, tak że nie musisz się martwić, wszystko jest dobrze.

Przy małych modelach gdzie jest stosunkowo mało odbiorników prądu (serwa) całość zasila się poprzez stabilizator napięcia w regulatorze. Większe regulatory nie mają układu BEC, zakłada sie wtedy zewnętrzy układ stabilizacji lub nawet całkiem osobne źródło zasilania odbiornika, można też przy całkiem dużej ilości serw stosować osobne zasilanie serw i wtedy odbiornik może mieć swoje zasilanie, serwa swoje itp.

Link to comment
Share on other sites

Skoro

. Podpiąłem kabelek z regulatora do odbiornika Hitec I w odbiorniku zaświeciła się dioda sygnalizująca zasilanie odbiornika

to regulator na 99.(9)% ma bec-to 0.(0)1 to możliwość, że odbiornik czerpie energię z kosmosu :D

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

By using this site, you agree to our Terms of Use.