Skocz do zawartości

YAK 54 shockflyer


Rekomendowane odpowiedzi

Witajcie, jako, że ostra zima coraz bliżej, a sezon halowy już na pełnych obrotach, zrobiłem halówkę z depronu F3Axis.

n3wd.jpg

ouxv.jpg

ehwq.jpg

Po kilku lotach na hali naszło mnie na kolejne latadło tego typu. Nie chcąc robić drugiego F3P z depronu, wybrałem EPP, i to trochę grubsze bo 8mm, a jako plany posłużyły mi zwykłe rzuty Yaka 54. Znalazłem też jakiś fioletowy spray, więc zaimprowizowałem wzór i wykonałem. Wydrukowałem pare naklejek i naniosłem.Taki model na szybko, ale myślę, że całkiem niezły. Najprawdopodobniej w piątek odbędzie się oblot na hali to dam znać jak się sprawuje wynalazek.

26vt.jpg

9p6a.jpg

besz.jpg

nv1q.jpg

9qt2.jpg

emh6.jpg

rvcq.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W obydwu modelach na popychaczach zastosowałeś coś w rodzaju ___/\___. Ma to na celu doprowadzenie popychacza pod kątem prostym do śrubki mocowania orczyka w serwie (bez potrzeby zmieniania/modyfikowania oryginalnego orczyka, który tego nie umożliwia). Dobrze rozumuje ?

 

Pamiętasz ile płyt epp 8mm (i jakich wymiarów) zużyłeś na tego Yak`a ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

V zastosowałem w innym celu, bo i tak nie ma tam kąta prostego. Umożliwia to trymowanie lotek i ich ustawienia przy tylko jednym serwie. Mogę rozszerzyć lub zawęcić moje V, wydłużając lub skracając popychacz. Mam wtedy warunki do trymowania. Nie jest to konieczne, ale czasem przydatne. Zużyłem około połowy, może minimalnie więcej płyty 90cm x 60cm. Dobry biznes raczej :) Jakbym się postarał to z tego co zostało zrobił bym drugiego takiego samego :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Beczki wychodzą idealnie równo. Nie wiem co masz na myśli mówiąc o nie równych wychyleniach, wszystko jest ok :) W skrzydle są 2 pręty węglowe 1.2mm. Jeden od góry, drugi od dołu. Dodatkowo od spodu, profilaktycznie są dźwigary, Również z pręta 1.2mm.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytuje "Aby zachowac rowne wychylenia - kat pomiedzy popychaczem a linia przechodzaca od srobki na serwie poprzez otwor na raminiu serwa gdzi sie owy popychacz montuje - byl 90%"

 

W kilku tematach przy rozmowie o lotkach na 1 serwie ludzie wypowiadają się podobnie ;]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.