Skocz do zawartości

Chcesz wiedzieć dlaczego płacisz za 1l benzyny ~ 4zł


ertman_176

Rekomendowane odpowiedzi

Faajne miejsce - czytalem juz kiedys o tym - chcialbym miec taka hale pod nosem nie dosc ze moglbym godzinami jezdzic na nartach to jeszcze bym sobie czasem samolotem polatal. Moznaby nawet pokusic sie o proby z czyms spalinowym bo to takie wielkie :)

 

Ale musze Cie ertmanie zdziwic bo ropa nie dlatego tyle kosztuje.

Ropa sama w sobie kosztuje niewiele bo z tego co sie orientuje cena barylki czyli okolo 160 litrow ksztaltuje sie na poziomie jakis 63 dolarow obecnie, czyli cos kolo 190zl. Czyli litr ropy kosztuje na rynku jakies 3-4 razy mniej niz w na stacji - reszta kostow to akcyzy i durne podatki trafiajace do budzetu panstwa. Nie powinnismy miec wiec pretensji do talibow bo jak sie wkurza i OECD przykreci kurki tak jak to mialo miejsce w latach 70 i 80 to dopiero bedzie klops ;]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gdyby nie ropa to chyba piach by ciagle wpierdzielali ;]

 

Widzialem juz takie cuda gdzies, w mniejszej skali oczywiscie - tylko nie pamietam gdzie ;) - robi wrazenie. Moi rodzice to zapaleni nurkowie i nurkowali juz w wielu miejscach. Czesto przywoza mi zdjecia typu - to ja i rekin, albo to ja synku i plaszczka :)

Ze tez im sie tak chce, nie lepiej popatrzec zza szyby ? :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ten stok narciarski to rzeczywicie pelen odjazd. Moja kolezanka, ktora mieszkala w Dubaju miala przyjemnosc tam jezdzic. Ale nie jest to raczej tania propozycja.

 

Co do akwarium morskiego to jest ich bardzo duzo na swiecie. Ja mialem okazje ogladac takie w HongKongu i Singapurze. A w Tajlandii mozna pojechac na "wyspe koralowa- Coral Island", gdzie bardzo blisko brzegu mozna podziwiac rafe. To jest to, co szczegolnie polecam :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.