Skocz do zawartości

pzl 37b ŁOŚ


Rekomendowane odpowiedzi

witam

jestem troche rozczarowany ze pzl-11c ma tylko 89 cm rozpietosci bo chciałem tam wstawic jakis fajny silniczek spalinowy. Jestem spalinowym maniakiem i mam zamiar w maju (matura...) zaopatrzyc się w oba i przerobic je na spaline (mysle ze do pzl-11c wejdzie ASP 0.06 lub Os 10LA) a jak wyglada sprawa z łosiem jakie wymiary i ile miejsca w gondoli?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rozpietość Łosia to 1280 mm czyli 1:14 skala

 

użyte podwozie to GWS średnie ale może być użyte małe

Narazie trwają prace nad plastikowymi gondolami tak by nie męczyć się z balsa lub vacu jak to robi dummas i wtedy gondola z dwóch części górnej i dolnej

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tomku do p11 mam w planie dodac wiekszosc elementow wykonczeniowych wlasnie z vacu wraz z oslona silnika karabinami kabina pilota pulpitem i ewentualnie chlodnice na kadlub itp co mi przyjdzie jeszcze do glowy ale bedzie to set do zakupu oddzielnie

 

p11 ta pomalowana wraz ze 4 szt serw i silnikiem towerpro polpularnym dzwonkiem

268 gram .

 

p 11 wagowo ta druga wersja oklejona jak widac na zdjeciach wazyla jakies 400 gram z tym ze stateczniki byly inaczej zrobione i sa do poprawienie bo sa pelne i przez to doszlo duzo do wagi tez. dwa wregi wszystkie zostaly w tej drugiej wykonane ze sklejki wiec tez dosc ciezko gdyby byly zrobione z balsa-lipa bylo by lzej na bank.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

powierzchnia skrzydeł to prawie 38 dm 2

co daje obciazenie ok 25g

 

serwa mini 8 gramowe lub ciut lzejsze tu sa dwa conrady na podwozie i reszta 4 szt towerpro sg90

 

silniki powinny miec 400-500 gram ciagu mysle ze model gotowy do lotu powinien sie zamknac ponizej 800g-1kg i wtedy po prostu bedzie latac i to tak jak orginał , stosunkowo wolno i dostojnie

 

nie ma sensu przesadzac z moca w modelach takie jest moje zdanie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

do podwozia osobny pakiet, do zasilania reszty osobny.

Jeśli ma być spalina to kolejne 2 micro serwa ,więc pakiet nie byle jaki ale konkretny np.

http://www.rcskorpion.pl/product_info.php?cPath=137_147&products_id=1565

Lub coś innego co pod obciążeniem nie spowoduje spadków napięcia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3-30 ,w zależności ile potrzeba .

A potrzeba w zależności od wagi końcowej , zastosowanych silników, śmigieł ,czyli ogólnej mcy potrzebnej do lotu oraz spodziewanego czasu lotu.

Stawiasz pytania od .......... zaplecza :devil:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Od dawna chodzi mi po głowie model ŁOSIA. Po zastanowieniu jednak skłaniam się do budowy nie tej najbardziej znanej wersji B lecz pierwszego prototypu z uwagi na podwozie i ster kierunku. W swojej kolekcji posiadam model Dakoty wykonany z czeskiego zestawu o podobnych parametrach /ok. 1,5m rozp lecz skrzydło o większym wydłużeniu/. Ogromnym plusem tego modelu jest kadłub wykonany z delikatnego laminatu :D , skrzydło styro+balsa. W zestawie jest także komplet wytłoczek wacu :D trzy częściowych gondoli silnikowych. Model jest w podstawowej wersji napędzany dwoma silnikami SPEED 400 i w stanie gotowym do lotu z wyposażeniem w 4serwa HS-81, aku Li-pol 2500 11,2V waży ok 1270 gram. Do startu niestety potrzebna jest dość duża, równa powierzchnia, gorzej z lądowaniem, tutaj już wymagania odnośnie lądowiska rosną. :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Niestety projekt utknął miejscu. :(

Na jak długo - nie wiem.

Być może do końca miesiąca poleci laserem cięty prototyp.

Jeśli będzie dobrze latał to prace nad modelem potoczą się dalej.

Ale to i tak połowa drogi do wersji finalnej. :?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.