Skocz do zawartości

DIY - TOTO_1 depronowy motoszybowiec


 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

 

Z racji dużo wolnego czasu podczas urlopu powstało coś takiego ;]

TOTO-1 pana. Motylastego.

bi7o.jpg 3w0h.jpg ddkk.jpg

 

To jest mój 2 kadłub TOTO-ka z racji że I-wszy rozpadł się po centralnym krecie, a przy moim temperamencie dostał odemnie jeszcze w nos.

Potem pomyślałem że mogłem zostawić i reanimować.

 

Ale nie ma tego złego co by na dobre nie wyszło.

Przy 2 kadłubie zwróciłem uwagę na to co sknociłem przy pierwszej budowie.

Model dostał troszkę dłuższe skrzydła (162cm) przy zachowanej org. cięciwie skrzydła.

 

Wiem ;] oklejenie woła o pomstę do nieba, lecz ale najważniejsza miejsca wstępnie okleiłem, zakładam że to coś poleci i będzie kadłub ewoluował ;]

 

A teraz w skrócie:

Napęd to GRAUPNER Speed 400 PLUS z śmigło składane 15/8 cm (6/3")

Ster wysokości i kierunku serwa 2x TOWERpro 9g

 

W skrzydle są także klapy lecz na razie ich nie używam, zostały zaklejone.

 

Zdjęcia mojego TOT-ka:

dxol.jpg c22k.jpgdwlt.jpgfisn.jpgkxna.jpg7zmt.jpg0giu.jpgpi50.jpgvu4m.jpgdcbm.jpgq4y7.jpgnuy7.jpgw8mu.jpg na9c.jpg

 

Pozostaje tylko zamontować kołki pod gumy do montażu skrzydeł, regulacja sterów, wyważenie na ok. 1/3 cięciwy skrzydła, 3 zdrowaśki i w górę.

 

Każda krytyka mile przyjęta.

Każdy się uczy panowie ;] z estetyką u mnie to na bakier ;]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pozostaje tylko zamontować kołki pod gumy do montażu skrzydeł, regulacja sterów, wyważenie na ok. 1/3 cięciwy skrzydła, 3 zdrowaśki i w górę.

 

Każda krytyka mile przyjęta.

Każdy się uczy panowie ;] z estetyką u mnie to na bakier ;]

 

Nie zapomnij jeszcze o wkrętach przy orczyku serwa, bo któregoś dnia będzie niemiłe zaskoczenie.

 

Dobrze, że ostrzegasz o estetyce wykonania bom sie przerazł!

To oczywiście nic złego - polecieć, poleci. To forum przyzwyczaja do widoku starannie wykonanych modeli, nawet z depronu.

Osobiście zazdroszczę! Swojego pierwszego toto oklejałem papierem, szlifowałem, malowałem...rozbijałem, oj bardzo bolała nauka latania.

 

Polecam przeprasować taśmę maksymalnie gorącym żelazkiem, byleby tylko nie topić pianki, inaczej po kilku tygodniach się odkleja.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za miła krytykę.

To ma być tak zwana "L" do nauki latania, a więc wygląd poszedł na 2 plan.

 

Jak przyswoję sobie wiedzę latania dość pewnego, to wtedy będzie estetyka, na razie ma być szybki do naprawy i dalej w górę.

 

O zabezpieczeniu orczyka wiem, dałem wstępnie zdjęcia, żeby pokazać moje wypociny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj założyłem w celu wyważenia TOTka i ku mojemu zdziwieniu,

okazało się że założone 1/3 cięciwy skrzydła ( 16cm = 5.3cm ) totek ma SC idealny ?

k1xj.jpg

 

https://www.youtube....h?v=o_qKwvn9NVQ

 

Dobrze jest panowie ?

Zobaczymy jak się zachowa w locie, lecz tu by się przydał jakiś pomocnik z Szczecina ;]

Ktoś chętny ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki bardzo.

Też myślałem na zakupem modelu motoszybowca z EPP, ale wole sam coś zbudować i zobaczyć jak to lata ;]

Trzeba sprawdzić czy złapie bakcyla do latania ;]

 

Na razie pogoda nie rozpieszcza, a od jutra do pracy, a więc tylko weekendy zostają na loty.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.