Skocz do zawartości

Raptor Mini Titan e325


Ghandi

Rekomendowane odpowiedzi

Piątka za dociekliwość poszukiwacza :P.

Z tego co widzę, to nawet znajdę tam alu cnc tych elementów, które mnie w oryginale wnerwiały (tail case...).

Do pełni szczęścia brakuje mi tylko aluminiowego mocowania ogona w ramie (w oryginale plastikowa skrzynka trzymająca zębatkę ogonową - tail boom bracket)

 

wstrzymaj sie z zakupem, kupilem u nich pare detali CNC, zobacze jakiej to jest jakosci i jak z wysylka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To czekam na relacje.

Godzinka rozmowy z wujkiem google pokazała, że jest jeszcze jedna rama węglowa do tego helika za ok 100$ (praktycznie kopia oryginału), tylko nigdzie nie mogę się doczytać jak jest montowany ogon w ramie. Jak na tym plastiku to ja dziękuję za przyjemność...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To czekam na relacje.

Godzinka rozmowy z wujkiem google pokazała, że jest jeszcze jedna rama węglowa do tego helika za ok 100$ (praktycznie kopia oryginału), tylko nigdzie nie mogę się doczytać jak jest montowany ogon w ramie. Jak na tym plastiku to ja dziękuję za przyjemność...

 

no w tej z mojego linku jest na plastik.

 

szczerze mowiac - nie przesadzajmy. Tailboom siedzi w tym plastiku twardo i pewnie wiec... po co to ruszac?

 

kolejnym zakupem, pewnie juz na gwiazdke, bedzie kupno body helikoptera Cobra ;) TT ponoc wypusci niebawem takie body, w zestawie bedzie jakis myk na ogon.

 

tutaj mozna juz kupic...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj polatałem sobie troche rano. Miałem obawy bo pogoda jest raczej daleka od bezwietrznej ;) ale co mi tam, części nie są drogie, a do odważnych świat należy :)

 

Mimo,że łopaty pewnie lepiej by wytorował pijany królik a do Alana Szabo mi daleko to jednak mimo wiatru i dwóch owczarków niemieckich obszczekujących mnie z daleka wzniosłem się w przestworza i wylatałem pakiecik do ostatniej resztki akceptowalnego przez regiel prądu ;) Chwilami było nerwowo, szczególnie kiedy rapi dostał gęsty podmuch od dołu i nagle wystrzeliło go wyżej niż bym chciał ;) jak na pierwszy raz na dworze.

Widze ze muszę lekko zmniejszyć czułość żyroskopu, a tak pozatym - MiniTitan radził sobie na wietrze bardzo dobrze. Czuć ogromną różnicę pomiędzy nim a rapim 30 którym onegdaj latałem ( chlip chlip, gdzie te czasy...). Na R30 takie pierdniecia jak dzisiaj nie robily zadnego wrazenia, tymczasem miniTitan juz byl bardziej nerwowy. No, jednak roznica w masie, wymiarach i mocy swoje robi ;)

 

Czekam teraz na pare detali do helikopterka i w sumie jestem przygotowany do sezonu ( tylko niech się pojawią wreszcie w sklepach metalowe mixery...)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

zakupiłem e325 - leci, płynie, nadjeżdża w częściach z całego świata. Z wszystkich dobrodziejstw brakuje mi chyba tylko obrotomierza. Czy ty Ghandi posiadasz takowy? Czy w ogóle jest potrzebny przy stockowym wyposażeniu? Czy po prostu wystarczy ustawić kąty i krzywe i obrotami się nie przejmować?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zakupiłem e325 - leci, płynie, nadjeżdża w częściach z całego świata. Z wszystkich dobrodziejstw brakuje mi chyba tylko obrotomierza. Czy ty Ghandi posiadasz takowy? Czy w ogóle jest potrzebny przy stockowym wyposażeniu? Czy po prostu wystarczy ustawić kąty i krzywe i obrotami się nie przejmować?

 

eee. a na co ci obrotomierz? wytorowac, wywazyc i heja w gore :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no skoro tak... to dobra... tak zrobię... "heja" tylko najpierw ograniczę do minimum

 

a mi ciagle mini titan kopie po tym ogonie rwa.... nie wiem o co chodzi juz. szczegolnei tak sie dzieje kiedy dodam ostro gazu albo kiedy titan dostaje podmuchy wiatru w ogon .....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
Co znaczy "kopie" za późno reaguje?

Może serwo nie nadąża / mechanika ma zbyt duże opory / luzy ?

 

gdzies wyzej byl film do tego zjawiska ( w tym wątku).

 

Zmniejszylem luzy i opory - kurde ciagle lekko lub mocniej kopie w sytuacji:

1. Kiedy dodaje gwałtownie gazu/skoku ogon kopie

2. kiedy heli dostaje boczny wiatr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1. Kiedy dodaje gwałtownie gazu/skoku ogon kopie

2. kiedy heli dostaje boczny wiatr.

 

Sprawdz :

1. czy masz wlaczony revo mix (mieszanie draga gazu z ogonem zeby zrownowazyc wieksza sile wirnika glownego przy wiekszym gazie)

2. czy masz wlaczone headlock (inaczej tez AVCS) na gyro - jesli nie jest wlaczony moze dygac ogonem - wlacz headlock i ma stac jak drut (czy co tam innego stoi zazwyczaj) .

3. czy masz nie za duza czulosc - zmieniejsz czulosc na 60% a nawet na 50% .

4. czy nie masz za czulego draga ogona - jak ruszasz gazem to ci ogon tez dyga - wlacz expo jak cos albo nabierz wprawy w rekach .

5. czy aby pasek nie za luzny i nie przeskakuje - wez heli w reke i nad glowe , dodaj full gazu - bedziesz czul w reku jak pasek ogona skacze .

6. czy aby Formica nie ma racji i servo cie nie wykorbilo (moze jest w takim wieku , ze zabki zmienia :) ).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprawdz :

1. czy masz wlaczony revo mix (mieszanie draga gazu z ogonem zeby zrownowazyc wieksza sile wirnika glownego przy wiekszym gazie)

2. czy masz wlaczone headlock (inaczej tez AVCS) na gyro - jesli nie jest wlaczony moze dygac ogonem - wlacz headlock i ma stac jak drut (czy co tam innego stoi zazwyczaj) .

3. czy masz nie za duza czulosc - zmieniejsz czulosc na 60% a nawet na 50% .

4. czy nie masz za czulego draga ogona - jak ruszasz gazem to ci ogon tez dyga - wlacz expo jak cos albo nabierz wprawy w rekach .

5. czy aby pasek nie za luzny i nie przeskakuje - wez heli w reke i nad glowe , dodaj full gazu - bedziesz czul w reku jak pasek ogona skacze .

6. czy aby Formica nie ma racji i servo cie nie wykorbilo (moze jest w takim wieku , ze zabki zmienia :) ).

 

Serwo mam to samo co inni ludzie w swoich rapciuchach, bodaj HS-51, cos w tym guście, ale mysle o cyfrowym. Ostatnio macałem mechanike, wydaje mi sie ze chodzi ciut za ciezko, ale kiedy lekko poluzuje srubeczki i mechanika chodzi lekko to z drugiej strony wszystko lata jak zyd po pustym sklepie - duze luzy na lopatkach itp itd.

 

Zmniejszylem czulosc zyroskopu - to samo.

Headlock wlaczony

Pasek ok

expy ok

czulosc ogona ok

serwo jest sprawne, nic nie przeskakuje.

 

a rapi mimo to kopie w ogon. Niestety nie wiem gdzie w mojej apce (MX-12) ustawic revomix'a - pocykam dzisiaj i moze do czegos dojdę sensownego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja na początku też miałem spore problemy z ogonem. Generalnie pomogły dwie rzeczy - fabryczne ustawienie długości orczyka na serwie ogona przy HS56 ( u mnie) jest do bani - powinno być tak, że przy ustawieniu ograniczenia na żyroskopie na jakieś 100-110% bez obicnana travela na apie masz pełny zakres pracy. Udaje się to dopiero po skróceniu długości orczyka o dwie dziurki ( 6.5 mm) i mnie pomogło.

Dodatkowo czułość mam ustawioną na 75% a delay na zero.

W

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.