Skocz do zawartości

Pytanie nt. TURNIGY ACCUCEL-6


Massefect
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich serdecznie w tym nowym roku szczegulnie jako nowy użytkownik tego forum :)

 

 

Mam do was kilka pytań, ostatnio miałem szanse kupić tanio baterie z laptopa samsung (li-ion 11.1V 5200mAh 6 ogniw) i postanowiłem jej używać do innych celów niż jest przeznaczona , po kilku pytaniach na elektrodzie.com i udzielonych mi rad jak z takową sie obchodzic postanowiłem ja naładowac zasilaczem stabilizowanym który sam skonstruowałem . Więc podałem jej 12.6 V ( i 2 A dla bezpieczeństwa ) wszystko zakończylo sie sukcesem , z tym że jest to dla mnie troche kłopotliwe.

 

Czy mając tą ładowarke ( TURNIGY ACCUCEL-6) można naładowac tą baterie ? , bateria wewnatrz posiada swój własny balanser i ustala odpowiedni prad wystarczy jej podac te 12.6 V i ograniczyc prad np. do 2 Amper dla bezpieczenstwa .

 

Mówiąc krótko czy ta ładowarka może działać tak jak normaly zasilacz stabilizowany?

 

Jeśli nie będe musiał skonstruować wlasny stabilizator z ogranicznikiem ehh a szczegulnie chodzi mi o małe wymiary takie jak ma TURNIGY

 

 

Ps. zadałem to pytanie na bliżniaczym forum rc nie ukrywam tego ale nikt mi nie odpowiedział :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

NIE.

 

Ładowarki modelarskie mają ustawiany prąd ładowania, a nie napięcie! Jak nie osiągnie założonego natężenia prądu to podnosi napięcie. W zależności od trybu ładowania napięcie może osiągnąć wysoką wartość (np NiMH - manual)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

gdzies czytałem o ładowaniu li-ion i to co mówisz Adam_S zgadza sie ,zarezykuje jednak i ją kupie , z tego co zauważyłem układ w bateri cały czas pozwala na ładowanie jej , robilem kilka eksperymentów i gdy ustawilem np. duży prad to bateria pobierała na początku przez 10 minut 3.2 A nastepnie 4 A by pużniej płynnie zejść z tych 4 A do 0.30 A i wtedy sie balanser uruchamiał - przez jakieś 5 minut ( duże skoki prądu od 0 do 0.40 A ) po tym czasie bateria sie odłącza od ładowania .

 

 

tak czy owak jest bardzo inteligentna :)

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

spokojna głowa układ w bateri nie pozwoli na przegrzanie baterii ani na przeładowanie, każde ogniwo ma czujnik ponnad to jest tam zabezpieczenie prądowe i nadnapięiciowe powyżej 12.6 V sterownik odcina ogniwa.No chyba że ładowarka spłonie :)

 

 

 

Dziekuje za pomoc .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.