Skocz do zawartości

Mój mały warsztat


eddy-eddison

Rekomendowane odpowiedzi

Mam w piwnicy mały warsztat i chce go dobrze wyposarzyc. 8) 8)

Narazie mam tylko zestaw pilników papiery ścierne i kleje (vicol i cyjanoakrylat).

Może kilka wskazówek w co wyposażyc warsztat ,i ile mniej więcej będzie to kosztowało ??

:?: :?: :?: :?: :?: :?: :?: :?: :?: :?: :?: :?: :?: :?: :?: :?: :?:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Według mnie przydałoby się:

-skalpel

-zestaw śrubokrętów

-przymiary (jeden powiedzmy 30cm a drugi 60 albo 100cm)

-ołówek automatyczny (ja bez tego nie biorę się za żaden model :D)

-dość duża, hartowana szyba (według mnie najlepiej się na szybie pracuje ale da się bez tego robić)

-szpilki (fajnie się modelarskich używa ale zwykłe też się da)

-Piła do drewna oraz włośnicowa (włośnicowa jeżeli chcesz robić nie tylko depronowe modele)

-wiertarka (może być nawet ręczna)

-kleszcze, kombinierki itp...

 

To chyba wszystko co potrzebne żeby robić te prostsze modele... Potem podczas prac według potrzeb będziesz dokupywał kolejne narzędzia. Ceny ci teraz nie określę bo nie jestem w temacie cen narzędzi bo moje wyposażenie mam już dość długo i tylko według potrzeb dokupywałem kolejne potrzebne. Powodzenia podczas wyposażania warsztatu! :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przydałaby się jeszcze jakaś dobra deska montażowa w którą można by wbijać szpilki, oczywiście jeśli to w piwnicy to jeszcze odpowiednie oświetlenie. I jeszcze jedno narzędzie które nie został jeszcze wymienione, a którego brak czasem mi doskwiera-mała, uniwersalna szlifierka z kompletem końcówek i najlepiej wałkiem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.