Skocz do zawartości

MVVS 26ccm zapłon


zipek
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam kolegów. Mam małe zapytanie. Mój moduł zapłonowy odmówił mi posłuszeństwa i nie wiem, czy kupować nowy oryginał, czy poszukać innego modułu. Teraz moje zapytanie, a mianowicie: ewentualnie do jakiego silnika (pojemność) lub z jakiego innego silniczka można by podebrać moduł, co by miał zmienne fazy zapłonu. Powiem szczerze, że trochę dużo sobie krzyczą za modulik do takiego dziadziusia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj, miałem taki sam problem, walczyłem z modułem z HK pół roku, dorobiłem nową piaste z jednym magnesem, silnik chodził ale gdy pracował 20 sekund na wolnych obrotach to niekiedy po dodaniu gazu na max umiał sie zadławić. Przeczytałem gdzieś w necie że kąt wyprzedznie zapłonu w silnikach w których bezproblemowo działa moduł zapłonowy z HK statyczny kąt wyprzedzenia zapłonu wynosi 28-30 stopni a w silniku MVVS jest to 5 stopni. Po założeniu modułu ICU-L (oryginalnego) wszelkie problemy zniknęły, silnik pracuje idealnie jak to MVVS. Moj silnik to MVVS 35 cc z rurą rezonansową. Piastę zapewne masz z dwoma magnesami co 180 stopni, możesz napisać do ROTO MOTOR czy ich zapłon będzie współpracował z silnikem MVVS bo z wyglądu ich moduł jest podobny do zapłonu EMZ1 VALACH a cena o 40 euro niższa (http://www.rotomotor.cz/rotomotor/eshop/4-1-Accessories/0/5/13-Ignition-system-for-ROTO-25-35)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam! W tego typu modułach najczęściej ulega uszkodzeniu czujnik halotronowy (na wale mamy dwa magnesy co jest specyficzne dla tego typu halotronu). Przede wszystkim trzeba sprawdzić ten czujnik. Miałem takie uszkodzenie po wymianie halotronu zapłon działa bez zarzutu. Nie będę się tu rozpisywał ale sprawdź jeśli w momencie załączenia zasilania masz iskrę na świecy na bank uszkodzony jest halotron.

pozdrawiam

Włodek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Silnik zawsze palił na palec. Po prostu usmażył się moduł i tyle. Co mu się stało, nie mam pojęcia.. Może to wina BECa, może po prostu trafił go szlag. Zgasł w locie i tyle.

Mirku pisałem do nich w sprawie tego zapłonu, ale jak na razie odpowiedziała mi tylko cisza. Chyba jednak będę musiał kupić nowy oryginał, albo szukać na jebaju jakiejś używki z rzeszy..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj,

Jak jesteś z Bielska to możemy się gdzieś spotkać ja jestem z Kęt mogę Ci spróbować naprawić moduł.

Jak uszkodzenie dotyczy zasilania lub czujnika to sprawy groszowe.

napisz na adres email: rc.sroka@gmail.com

Pozdrawiam

Marek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.