Skocz do zawartości

Turbo Jet C3530 problem


Patryk900

Rekomendowane odpowiedzi

Przy obracaniu ręką wydaje dziwny własnie dźwięk tak jak na małej prędkości na filmiku jak bicie na kole, ale jak pociągnę wał na zewnątrz i pokręcę to nic nie słychać, silnik nie nagrzewa sie :/

 

.....to wszystko przez to, że to jest diesel <_<

A tak poważnie. Stawiam na układ stator-rotor. Wymontuj silnik z modelu i sprawdź trzymając oczywiście za stator czy rotor wirując ma taką samą odległość od statora (mała szczelina na ich styku) Jak będzie bicie powinieneś zauważyć. Polecam też rozebrać silnik i sprawdzić czy któryś magnes nie jest krzywo wklejony.

 

W tej cenie silnika niestety należy się spodziewać takich problemów.... Popytaj Kolegów co jest dobre z HK. Ja słyszałem od znajomego, że niezłe są:

http://hobbyking.com/hobbyking/store/__663__59__Electric_Motors-TURNIGY_SK3.html

Znajomy na nich lata (do modeli 4kg łącznie) i jest zadowolony a zdecydowanie jest wymagającym użytkownikiem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odetchnąłem z ulga bo budżet na ten miesiąc wyczerpałem w 100% i trzeba by znów czekać na flotę dzięki za pomoc ;) mimo tej usterki muszę przyznać ze silniczek jest bardzo dobrze wykonany jak na ta cenę no i do tego 2 piasty do śmigieł i reszta osprzętu, no ale zobaczymy jak wyjdzie w praniu ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.