Skocz do zawartości

Odbiornik AR 6210 Spectrum problem z podłączeniem zasilania.


Os@
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Posiadam 2 odbiorniki AR600 i AR6200 Spectrum. Do AR600 podłączyłem 4 serwa i baterię lipo 1800 mAh 7,4V tak jak na rys. 1 w załączniku (mam nadzieję, że się będzie wyświetlać bo to mój pierwszy post). Wszystko było w porządku zasięg ok 450 m. po prostej linii w poziomie. Ten sam pakiet lipo 1800 mAh 7,4V podłączyłem tak jak w załączniku na rys. 1 do AR6200 i w sumie 7 serw. przed lotem coś mnie zaniepokoiło ale sam nie byłem pewien, mianowicie wydawało mi się, że serwa działały z opóźnieniem, albo przestawały reagować. Mimo wszystko postanowiłem wystartować. Dołączam link krótki bo zaledwie 18 sekund. model oprócz tego, że zaraz po starcie go obróciło to jeszcze przestał reagować :( z obrotu jeszcze wyprowadzłem.

 

 

Moje pytanie jest takie: Czy uszkodzony był odbiornik czy raczej zbyt słabe zasilanie serw i odbiornika z jednej baterii? Bateria była naładowana. Wcześniej używałem innego odbiornika w tym samolocie mianowicie futaby 35mHz (nie pamiętam modelu) i wszystkie serwa działały.

Do zasilania AR6200 nie używam ubec ponieważ odbiornik ten wytrzymuje napięcie do ok 9V

 

 

ar600 http://www.scorpio-polska.pl/katalog/spektrum/spektrum-dsm2-odbiornik-6k-micro-ar600-p18218.html

 

ar6210 http://www.horizonhobby.com/products/ar6210-6-channel-dsmx-receiver-SPMAR6210#t2

 

Mam nadzieję, że załącznik się doda.

post-14181-0-21543800-1389220745_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie dziś rano pomyślałem o napięciu do serw. Używam takich:

 

Hitec HS-322HD http://www.servocity...ard_deluxe.html

 

Futaba S3003 http://www.servodata...vo/futaba/s3003

 

i z tego co wyczytałem powinny pracować miedzy 4,8V - 6V.

Myślałem, że z odbiornika wypływa prąd o odpowiednim napięciu dla serw.

 

W trenerce było wszystko w porządku ////

Pakiet lipo 1800 mAh 7,4V-----> odbiornik ar600-------->4X serwa Hitec HS-322HD

w tym zestawie na początku używałem ubec 3A, który redukował napięcie do 6V, (Pakiet lipo 1800 mAh 7,4V-----> ubec 3A 6V----->odbiornik ar600-------->4X serwa Hitec HS-322HD) ale po tym jak przeczytałem, że odbiornik wytrzymuje napięcie do 9V to go usunąłem. Serwa działały, nie popaliły się, nie było też żadnych zakłóceń.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy taki schemat jak na rysunku 2M z załącznika będzie wystarczający do zasialania 7 serw

 

Pakiet Lipo max. do 3000 mAh 7,4V-----> ubec 3A 5,5/6V----->ar6210-------->7X serwa Hitec HS-322HD)

 

 

Czy po prostu muszę to samemu polutować i samemu przetestować w praktyce?

 

:)

 

 

Czy ktoś poleca jakiś inny schemat?

post-14181-0-03256800-1389391771_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

taki schemat jest połaczeń jest bardzo dobry. BEC na upartego może być - maksymalny prąd pobierany przez jedno serwo to ok 400-500mA. Ale powinienes przetestować przed startem. Jesli cos jest nie tak jak wszystkie serwa jednoczesnie pracuja to wymień na 5A

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na pewno wymienię bec i kupię lepszy pakiet. Zrobię kilka testów serw podłączonych do odbiornika a później w modelu, spostrzeżenia opiszę w/w temacie. Gdzieś tutaj na forum wyczytałem "Rynek modelarski---> nieciekawe oferty" tylko nie wiem który temat dokładnie bo nie mogę znaleźć odnośnie podobnego modelu odbiornika spectrum i problemu z przebiciem się sygnału przez poszycie w włókna szklanego

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Nie wiem jak z odb. Spectrum ale chyba nie różnią się zbytnio od innych pod względem dopuszczalnych prądów. Po co te wszystkie schematy i lutowania ? Akku poprzez bec i wyłącznik wpina się wtyczką w odbiornik i serwa tak samo pod odpowiednie kanały. Przy takich serwach rozdzielać prądu nie ma sensu najmniejszego. Akku. 3000mAh są moim zdaniem przesadzone. Szkoda ciężarem zabijać model, który i tak wystarczająco trudno lata. Taki pakiet miałem w Yaku 54 2200mm i robiłem 6 lotów po 14 min. wykonując dwa programy i jeszcze trochę freestyle. Serwa 5955 TG 5 szt. plus jedno zwyklejsze na gazie. Wszystko to wpięte bezpośrednio w Futabę 149 DP.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo możliwe, że coś było nie tak. Jednak zwiększanie pojemności akku tego czegoś nie zmieni. Nawet 1000 mAh akku Li- Po 10 C poradzi sobie bez problemów w takim modelu. Kwestia tylko ilości wykonanych lotów na takiej pojemności. Ja 4000 mAh mam w Extrze 2600mm.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.