Skocz do zawartości

Pomoc w wyborze modelu


Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Zastanawiam się nad zakupem pierwszego auta RC. Modelarstwem zajmuję się od kilku lat lecz do tej pory było to lotnictwo i latanie różnymi modelami. Chciałbym zakupić model kołowy. Na pierwszy model chciałbym kupić coś wytrzymałego, żeby nie rozbić modelu podczas pierwszej jazdy. Zastanawiam się nad zakupem: http://www.hobbyking...mp_System.html. Proszę o pomoc modelarzy zajmujących się samochodami Rc, aby wypowiedzieli się na temat tego modelu lub podobnych modeli i napisali czy taki model to dobry wybór. Do tego chciałbym jeszcze otrzymać informacje czy do takiego modelu dostanę części zamienne w Polsce. Dodam jeszcze, że model chciałbym zamówić w następnym tygodniu. Z góry dziękuję wszystkim którzy wypowiedzą się w tym poście. Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przeczytałeś poprzedni wątek? http://pfmrc.eu/index.php?/topic/36613-co-wybrac-jako-pierwszy-model-elektryczny/

 

Nie ma chyba sensu na początku wchodzić w skalę inną niż 1:10. Jest mało popularna. Kupiłem kiedyś 1:18 onroad i sprzedałem od razu. W jeździe przepaść.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Model który chcę kupić kosztował mnie będzie w granicach 210-230 zł z przesyłka. Jak będzie jeździł tak jak na filmach:

,
to myślę, że na początek starczy. Kolejnym modelem jeżeli spodobają mi się samochody będzie model typowo wyczynowy i wtedy na koszty zakupu i reszty nie będę zwracał uwagi. Chcę kupić model taki, żeby zobaczyć czy to coś co mnie wciągnie. Do tego u mnie w mieście budują profesjonalny i duży tor dla modeli samochodów rc do jazdy w terenie z lekkimi górkami. W kwietniu mają go wykończyć i zorganizować pierwsze zawody. Post założyłem w celu otrzymania informacji czy otrzymam w Polsce części do takiego samochodu i czy rzeczywiście jeździ tak jak na filmach? Dodam jeszcze , że w modelu jest już zamontowany silnik bezszczotkowy co na pewno jest jego atutem. Posiadam odbiornik Optic 7 i aparature Aurora 9 lecz wchodząc w świat modeli samochodów myślę o zakupie aparatury pistoletowej. Tak więc nadal czekam na kolejne posty w tym temacie.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Łukasz mam troszkę doświadczenia w jeżdżących i jedynie muszę Cię przestrzec, że jaki byś nie kupił to będzie skarbonka bez dna ;). Ale nie zrozum tego żebym Cię zrażał. To jest ekstra zabawa. Ja osobiście mam VRX BLADE elektryk bezszczotkowy 1:10. I jak się zapoznałem z parametrami to bym nie kupił tego auta który pokazujesz z linku. Dlaczego? Tutaj kilka argumentów które wg. mnie przemawiają na nie:

1. 1:18 to nie to - za mały - 1:10 robi się mały jak zaczyna rozwijać większe prędkości a szczególnie jak myślisz o jeździe na torze

2. Nie chce mi się wierzyć że te filmy były nagrywane z wyposażeniem które jest w standardzie - oczywiście może się mylę

3. Bateria to jakaś pomyłka - po pierwsze pojemność napisane jest 800mAh lub większa a ja nie znalazłem baterii w okolicach 800-1000mAh która by weszła w przygotowane miejsce a co mówić większa a po drugie ja u siebie mam dwie baterie jedną 2700 drugą 5000 i jak się wyczerpią to jest niedosyt zabawy. Oczywiście to jest mniejszy samochód i mniejsze prądy (regulator 18A co mnie też dziwi u mnie jest 45A) ale i tak mi to nie pasuje.

4. Brak dostępu do części - nie analizowałem dokładnie ale wątpię żeby były dostępne - może jakieś naciągane zamienniki. A z doświadczenia wiem, że przy jeździe normalnej w terenie (a nie po asfalcie czy chodniku) zawsze coś się uszkodzi, to zderzak po dobrym koziołku, to karoseria pęknie, to wałek pęknie itp

Osobiście to bym poczekał wygospodarował parę złotych więcej i kupił coś używanego w dobrym stanie.

Oczywiście jest to moje subiektywne zdanie.

Jeśli będę jeszcze w czymś pomocny pytaj.

Pozdrawiam,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze niedawno miałem podobny problem, chciałem zacząć tak aby mój budżet się nie rozsypał a wyszło jak zwykle.

Moim skromnym zdaniem jeszcze początkującego, nie licz na bezawaryjność autka za 50$, ale cena jest na tyle atrakcyjna, że na początek

możesz spróbować.

W/g opisu silnik bez szczotkowy i 32 km/h to samochodzik w skali 1/18 będzie trudny do opanowania w terenie, więc do treningu jak znalazł.

Jeżeli chodzi o części zamienne to z pewnością znajdziesz jakieś zamienniki, tylko szukanie będzie uciążliwe, bo sklepy nie podają wymiarów a tylko do jakiego modelu jest dana część.

Tylko jeszcze małe ostrzeżenie wszyscy będą Ci radzić, żeby kupić coś markowego, nawet używkę i będą mieli rację bo jak policzysz ile kasy wpakujesz w to autko żeby trochę pojeżdić to prawie wyjdzie to samo.

Powodzenia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niezmiernie dziękuję za tak wyczerpujące odpowiedzi. Właśnie o takie rady mi chodziło. W następnym tygodniu okaże się czy zostanę aby pracować w Polsce czy wyjadę za granice. Jeżeli wyjadę to wstrzymam się z zakupem autka, gdyż mijałoby się to z celem zamówienie teraz i żeby auto stało 2 miesiące na półce. Zacznę wertować strony w poszukiwaniu czegoś większego. Tak tak pisałem pieniądze nie są problemem. Nie chcę po prostu wydać 1200-1500 zł na coś co okaże się, że mnie nie ciągnie. Niemniej jednak skorzystam z rad i poszukam czegoś większego. Pozdrawiam i dziękuję za cenne rady.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.