Skocz do zawartości

Regulatro 3f domowej roboty


Adrian77774

Rekomendowane odpowiedzi

http://www.aerodesign.de/peter/2001/LRK350/SPEEDY-BL_eng.html

Schematu tam chyba nie ma, ale skoro chcesz sam zbudować regulator, to trochę podpowiedzi tam znajdziesz.

Zwróć uwagę na wymienione tam minimalne niezbędne wyposażenie do lutowania i uruchomienia regulatorka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Adrian - w sieci jest całkiem sporo opracowań nt regulatorów 3F, większość w języku angielskim więc nie powinieneś mieć problemów.

Musisz sobie jednak uświadomić że to nie jest sprzęt który można polutować przy pomocy zwykłej transformatorówki - trzeba zainwestować w dobry sprzęt lutowniczy, trzeba umieć lutować układy SMD, a koszt wykonania jednej sztuki będzie sporo większy niż zakup taniej chińszczyzny.

W zasadzie wykonywanie takich regulatorów to sztuka dla sztuki, dla przyjemności zbudowania czegoś samemu. Jeżeli interesuje Cię elektronika to faktycznie będziesz miał ciekawą zabawę, jeżeli chcesz oszczędzić to błądzisz - tutaj czekają Cię tylko wydatki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Swego czasu zgłębiałem zagadnienie regli 3f własnej roboty i muszę powiedzieć. że dla normalnego śmiertelnika koszt wykonania będzie większy niż zakup regla w sklepie. Ponadto są jedynie 3 liczące się opracowania w internecie i nie działają tak dobrze jak te "kupne" - główny problem polega na oprogramowaniu regla (co jest oczywiste - potrzebujesz sprzętu do programowania procków użytych w projektach).

Moja rada - daj sobie z tym spokój. Ja po długich poszukiwaniach i przygotowaniach doszedłem do wniosku, że znacznie taniej jest kupić sprawdzone i działające użądzenie posiadające gwarancję...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Adrian pierwsza sprawa pisz poprawnie po polsku, gdyby Twoi znajomi faktycznie mieli czas i ochotę pomóc Ci w zrobieniu takiego regulatora to w ciągu 20 minut można przy pomocy google znaleźć odpowiednie materiały. Zrozum robienie regulatora jest nieopłacalne ekonomicznie i tyle . Zmarnujesz tylko czyjś czas poświęcony na budowę regulatora koszty będą niewspółmierne do efektu jaki osiągniesz.Zajrzyj na stronę www.hobbycity.com regulator kosztuje 15USD czyli 35 zł nawet kupując tylko jego plus przesyłka wyjdzie góra 55zł .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolego a takie coś bardziej pasuje ?

http://allegro.pl/item309433620_regulator_3f_n18a.html

 

spojrzałem na ilość komentarzy tego allegrowicza :( trochę mało i nie wysyła za pobraniem poszukaj jakiejs innej aukcji

 

tu jest ok

 

http://allegro.pl/item304112909__regulator_3f_tower_pro_25a_od_emodel_pl.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuje bardzo ale czy taki regulator nada sie do silniczka 3f własnego wykonania??

Widzę, że jednak jeszcze długo nie zbudujesz regulatora.

Na początek pokaż gdzie indziej jak wyszedł Ci silniczek domowej roboty.

 

Wątek zamykam, bo nic z tego nie będzie i tylko wprowadza ludzi w błąd.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.