Skocz do zawartości

MX-12 Ostatni raz.


Milko

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.Przeczytałem chyba wszystkie posty o mx-12 u nas jak i u Alexa.Chciałbym podsumowując zapytać się.Poszukuję aparatury na najbliższe lata, na razie do elektryków potem przez spalinkę do większej spalinki :wink: czy ten nadajnik wraz z R700 da sobie rade w większej spalinie-zdania były różne, jest to koszt 650 zł więc wolę być pewien, (6 kanałów wystarczy mi na pewno, mixery wszystkie potrzebne, co do zasięgu ma ponoć największy z konkurentów)-dlatego taki mój wybór.

Zastanawiałem się jeszcze nad mało używanym MC-12 niestety 40mhz,

tu cena była by znacznie niższa-okazja można powiedzieć.Tylko to 40mhz, mam mały dylemat :? .

Liczę na cierpliwość i pomoc :wink: .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja powiem w ten sposób ... Na 40MHz możesz eksperymentować. Możesz latać, jeździć, pływać. Ja sam już bawiłem się poduszkowcem, choć głównie moje modele latają. Na 35MHz ... niestety. Prawnie możesz jedynie latać. Jeżeli tak w myślach gdzieś Ci błądzi chęć pobawienia się również innymi modelami nawet tymi nielatającymi, bierz 40MHz. Jeżeli TYLKO latanie - 35MHz. Sam mam MC-12 40MHz od dłuższego czasu i jestem bardzo zadowolony. REX-y pięknie chodzą, nie ma problemów z kwarcami, mam odbiornik Sanwy 40MHz i też jest OK. Przemyśl ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam to radyjko i potwierdzam - chodzi super, odbiorniki Rex (5MPD i 7 MPD) oraz Hitec chodzą bez problemu. Stosuję zestaw w szybowcach i elektroszybowcach, akrobatach elektro. Spalin nie mam.

 

Co do zasięgu - to na REX 7 MPD i na seryjnym Graupnerze - ograniczony jedynie widocznością modelu na horyzoncie.

 

Wady: Brakuje mi programowalnych faz lotu, oddzielnych kanałów na klapy, jakiegoś pokrętła do płynnego regulowania obrotów silnika elektrycznego (gdy prawy drąg używam do klap i lotek).

 

Z powodu latania DLG, wymieniam właśnie antenę na elastyczną.

 

Tomek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Decyzja podjęta zakupiłem MX-12 :wink: .

Po wyjęciu z pudełka zostałem bardzo pozytywnie zaskoczony-świetne wykonanie, żadnych niedoróbek,drągi płynnie pływają miodzio :D (przesiadka z Focusa 4) , odbiornik R700 myślałem że jest 4x większy a tu mniejszy od pudełka zapałek.Ale mam jedną wątpliwość, chyba Doman zaprzeczał temu co by przy używaniu ze złożoną anteną ,z tyłu nadajnik się grzał ,dzisiaj po 15 minutach gdy programowałem zauważyłem właśnie ciepło miej więcej pod kwarcem :? I się zastanawiam czy tak powinno być? sprawdzę jeszcze z wysuniętą.

Użytkownicy tego sprzętu jakby pomogli byłbym wdzięczny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

chyba Doman zaprzeczał temu co by przy używaniu ze złożoną anteną ,z tyłu nadajnik się grzał ,dzisiaj po 15 minutach gdy programowałem zauważyłem właśnie ciepło miej więcej pod kwarcem :?

to chyba dość normalne, moduł w. cz. się grzeje

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość slawekmod

Szymon ma rację.Do latania na symulatorze czy też do zapoznania się z oprogramowaniem trzeba wyjąć kwarc i wtedy już można spokojnie ze złożoną anteną .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuje bardzo za przestrogę , zazwyczaj mam wysuniętą, kiedyś czytałem że trymowanie i ustawianie modelu można robić ze złożona, podobnie jak testy zasięgu na jednym segmencie ale na to wygląda że lepiej zawsze mieć wysuniętą.Jeszcze raz dziękuję.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W MX-12 podczas latania na symulatorze nie wyjmuje się kwarcu !!!

 

Nie włącza się nawet nadajnika !!!

 

Trzeba wcześniej zaprogramować sobie model (normalnie, jak inne), i potem wyłączyć nadajnik. Następnie trzeba po prostu włozyć wtyczkę kabla interfejsu do nadajnika - NADAJNIK SAM SIĘ WŁĄCZY !!! I potem USB do komputera (właśnie w tej kolejności)

 

Pozdrawiam - tomek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość slawekmod

Pisałem o tym w SB, ja mam tak w Futabie.W mc-14 musiałem wyjmować kwarc, ale tam gniazdo symulatora trzeba było dorobić samemu.Zgodnie z tym co pisze Tomek problem podłączenia symulatora masz z głowy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.