Skocz do zawartości

mój pierwszy model rc esa


boles78

Rekomendowane odpowiedzi

witam postanowiłem pierwszy raz zbudować model esa rc narazie jestem na etapie zaokrąglania krawędzi i żelaskowania mam takie pytanko czy na fabrycznym cięciu na płaskiej powierzni statecznika poziomego widoczne są niteczki epp czy trzeba je jakoś usunąć bo boje sie żeby nie zniekształcić statecznika mówie o płaskiej powierzni całej bo krawędzie mam okl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wielkie dzięki narazie jeszcze obróbka i zastanawianie sie w jakiej odległości od natarcia skrzydła dać długie pręty wzmocnienie węglowe model fw 190 czytałem gdzieś że 65mm i jeszcze wzmocnienie statecznika poziomego z płaskownika wciskamy też tylko przez nacięcie nożem i wciśniecie brzegiem a nie na płasko takie dziwne pytania zadaję bo nie wiem czy przy tych modelach jakieś małe szczegóły mają potem znaczenie i boje sie troche czy coś mi z tego wyjdzie jeszcze raz wielkie dzięki iw pobliżu ciężko o poradę

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Długie pręty węglowe (dźwigary) ja wklejam w najgrubszym miejscu profilu. Bardzo ważne jest aby górny i dolny dźwigar były dokładnie nad sobą. Da to największą sztywność.

Płaskownik w statecznik poziomy wklejasz w pionie w nacięcie. Ja wklejam ok 1cm od zawiasu steru.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jakoś powoli idzie jeszcze reżbienie kadłuba obawiam sie o swoje zdolności artystyczne statecznik gotowy jeszcze skrzydła nacięcia pod pręty nacinamy na położonych dwóch połówkach skrzydeł od razu po całości a nie najpierw jedna połowa skrzydła potem druga żywicy nie posiadam obecnie poxipol może być do sklejenia połówek skrzydeł i jak wygodniej i lepiej wklejać pręty w skrzydło pierwszy górny czy lepie dolny czy to bez znaczenia jak skończe te etapy to postaram sie o fotki może kogoś rozbawie z góry dziękuje za podpowiedzi

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja tnę po całości, ale łatwiej jest przyłożyć latę jak masz skrzydło w dwóch połówkach.

Z tym że najpierw pozaznaczaj sobie punkty po których przebiega pręt a dopiero potem

przykładasz latę i nacinasz.

 

Pianki dobrze łapią na klej kontaktowy.

Uhu Por, Butapren. Poxipol średnio się nadaje bo nie jest elastyczny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poxipol jest ciężki. Ja swoje esy kleję na UHU Por i na CA. Staram się nie używać przyśpieszacza do budowy. Do napraw w terenie to co innego.

 

Ja najpierw łączę połówki skrzydeł potem wklejam węgle. Nie pamiętam w jakiej kolejności. Zrób tak jak Ci wygodnie ;) Esa i tak zaczyna dobrze latać dopiero po przyjęciu pierwszej butelki CA ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam narazie zbieram kaske na osprzęt nie długo będe zamawiał myśle o silniku emax 2812 z regulatorem redox 20A NIE WIEM JESZCZE JAKIE ŚMIGŁO wybrać na początek żeby nie był za szybki i w miare spokojnie leciał a jak najlepiej na która dziurke orczyka ustawić lotki żeby za ostro sie nie zrywał bo jak narazie to szwagier zostawił mi symulator i trening trening

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dzięki za radę przyjdzie pora montażu i testów będe musiał metodą prób po sprawdzać. aparaturke mam od szwagra po cessnie e fly prosta z ustawieniem trymerów i rewersow jak mi coś wyjdzie z latania będe musiał pomyśleć o czymś troche lepszym za rozsądną cene na początek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.