Skocz do zawartości

Krzywe gazu FutabaT8FG na przełączniku


przytek
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

 

Już zgłupiałem więc POMOCY!!!!!!!!!!!!!

Miałem w tej aparaturze tym egzemplarzu krzywe gazu na przełączniku zmieniane w zależności od potrzeb (start, lot, wejście w korkociąg) i działało...

Działało ale zmieniłem model i teraz- albo nie pamietam -albo coś zmieniłem niechcący w każdym razie nie chce działać :(

Odbiornik bindowany na nowo i model w aparaturze programowany od początku.

 

Ustawione krzywe, przełącznik wybrany, jest ON i na żadnym przełączniku nie nastepuje zmiana krzywej.

Jedynie mogę je zmieniać "kółeczkiem" z 1 na 2 lub 3 no ale tak to można na kolanie nie w locie.

 

Wie ktoś w czym problem?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Aż tylu odpowiedzi się nie spodziewałem ;)

 

Już znalazłem przyczynę i muszę niestety przyznać że jestem lekko zawiedziony....

 

Tylko w tym modelu mam 2 klapy i dwie lotki. Poprzednie trzy modele miały tylko po dwie lotki.

 

Okazuje się że wybierając typ modelu zmieniamy nieświadomie mozliwość korzystania z oprogramowania krzywej gazu.

 

W instrukcji nie ma o tym ani słowa.

 

Tylko model z 1 lub 2 lotkami daje mozliwość ustawienia do trzech różnych krzywych gazu i dowolnego przyporządkowania im przełaczników.

 

Gdy wybierany model ma 1 lub 2 klapy nie ma już takiej mozliwosci i zostajemy tylko z jedną krzywą gazu!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

 

Jaki to ma sens nie pojmuję.... muszę podpiąć klapy pod jeden kanał np chowanego podwozia (i tak wykorzystuję na szczęście tylko skrajne położenia) pozbawiając się tym samym regulacji z poziomu nadajnika...

Pozostają dzwigienki oraz wpiecie reversu. Ech...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.