Skocz do zawartości

Robbe Arcus Talent (wyposazenie)


Rodi

Rekomendowane odpowiedzi

Witam Wszystkich serdecznie.Z gory przepraszam, za ortografie ale pisze z niemieckiej klawiatory.

Buduje od jakiegos czasu szybowca od Robbe Arcus Talent 2.6metra .I mam metlik w glowie jak wyposazyc go??.By nie byly zbyt duze koszta a byl dobrze jakosciowo wyposazony.Jakie serwa?? bo chodza i mi te po gowie:

-D-Power AS-840 BB MG 18.90 euro

-HS-125 MG 26.90 euro

-Spektrum A7010 MG 24.95 euro

-Corona CS-239 MG 12.00 do 20.00 euro

 

Takie serwa znalazlem ze wzgeldu na wymiary.Wysokosc profila skrzydla jest maly,w najnizszym punkcie gdzies moze 13 mm.Serw potrzebuje 6szt. chce dac na Lotki,Klapy,Wysokosc i Ster.A czy te serwa pod punktem sily beda dobre??Prosze o porady co wybrac moze inne propozycje Panowie Maja??.Moze ktos ma te serwa i podzieli sie opinia??

 

Jak myslicie jakie w tym modelu zrobic zasilnie???

Czy osobo lipol na silnik a osobono na odbiornik + serwa???

Jaki regel?? odnosnie jak by to miala byc wersja ze zasilane jest wszystko z lipola??

Czy rowniez musze zudowac jakies wloty powietrza na chlodzenie???

I jak jest z tymi foliami do oklejania jaka wybrac???i czy potem w locie sie nie odklei?

 

 

PS.Przepraszam ze tyle pytan na raz,wiem temat rzeka.Pozrdrawiam i z gory dziekuje. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam w skrzyłach serwa HS-125MG i mogę je z czystym sumieniem polecić. Mocne, dość szybkie, ładnie neutrum łapią. Poza tym, nie są jakieś drogie.

Na ogon mam dwa HS-65MG i też spisują się bardzo dobrze. Osobiście nie miałem z nimi żadnych problemów. (Motoszybowiec podobnych gabarytów).

 

Zasilanie np. Lipol 3S coś koło 2500mAh 20-30C (bez żadnych zabaw w zasilania oddzielne do silnika, oddzielne do serw, wszystko z jednego pakietu).

 

Regiel nie wiem jaki, ponieważ nie podałeś jaki masz silnik(zakładam, że już go masz, bo nie pytasz o to).

 

Folie kupuje się termokurczliwe, które mają klej termoutwardzalny(czy jakoś tak :D ), np. Oracover (jedna z najlepszych dostępnych u nas wg. mnie) i nigdzie wówczas nie trzeba nakładać kleju.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

HS-65MG są równie małe, a raczej typu 125 nie stosuje się na ogon. Nie po to mają taki kształt :)

 

No to silnik mogę polecić DUALSKY 3536CA-8 (u mnie w szybowcu 2 metry idzie pionowo w górę) + jakiś regiel conajminej 30A z takim BECiem jak napisałeś (ja mam iFlight iPeaka V2 40A i spisuje się idealnie).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

=-OMoże z innej beczki jaką siłą tych serw musi być minimalna.Wychodzi na to ze łoże serw do przerobienie=-O

 

Skraf powiedz mi,te serwo HS-65Mg nie będzie za słabe? Jak się wogóle serwa dobiera? Sila minimalna odpowiadajaca wadze modelu czy jak?a ten silnik który proponowales to jaki ma ciąg ? I w sumie co oznacza 3536ca-8?

 

Rafal a regel 3a nie bedzie za slaby na 6 serw??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem nic o tych Spectrum, nigdy nie miałem z nimi bliższej styczności. A co do HS-82 to są nieco większe, ale jeśli Ci się zmieszczą to na pewno będzie wszystko dobrze.

I dwa serwa mogą obok siebie być, nic nie stoi na przeszkodzie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witajcie mam zamiar wsadzic nastepujace wyposarzenie:

Silnik ktory mam tylko przelozyc- jak sie zmiesci:P:P http://www.bastler-zentrale.de/default.asp?ex=shop:produktedetail.asp&Artikel_id=6759&kat_id=293

Regel mam tylko musze zapytac czy dane sie zgadzaja.Bo jak kupwalm to nic nie pisalo ile ma BEC. http://www.bastler-zentrale.de/default.asp?ex=shop:produktedetail.asp&Artikel_id=8620&kat_id=626

Serwa ogon- http://www.bastler-zentrale.de/default.asp?ex=shop:produktedetail.asp&Artikel_id=9614&kat_id=881

Serwa klapy i lotki- http://www.bastler-zentrale.de/default.asp?ex=shop:produktedetail.asp&Artikel_id=102&kat_id=881

Obiornik GR-16.

I chyba taka Telemetrie (mam) http://www.bastler-zentrale.de/default.asp?ex=shop:produktedetail.asp&Artikel_id=433593&kat_id=879

Folia oczwysceie ORACOVER.

Co sadzice o tym?Moze radzicie cos innego tanszego lub leszego??

POZDRAWIAM

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rafał jak się tu daje pomógł? Hs-82 już mam tylko łoże na szerokość zeszlifowac muszę.i jakieś krótkie ramię zrobić.Silnik z reglem dziś lub najpóźniej jutro wymontuje z cessny.folią kupiona szlkrzydla przezroczysty czerwony kadłub biały robiony w jakąś żeber:-P

Szkoda ze hs-125 dopiero zamontowane. Spiner z funkcja chłodzenia mam niewiedzialem nawet ze takie cus jest:-P

Teraz tylko dodatkowe wloty i wyłoży zrobic. Oraz lotki i skosy skrzydeł zrobić:-(:-( potem sprawdzić wymiary i obklejac.pozdrawiam

 

Hs-125 dopiero zamówione ach ten mój słownik:-P

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.