Skocz do zawartości

Proszę o pomoc, silnik IBM2212-6 obroty


meny
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

 

Mam silnik

LINK

śmigło 7x4.5

 

Stosowałem regle

LINK

i

LINK

 

Ustawienia regla standardowe

Objaw

 

Chłodzenie regla ok, kable ok, mam ten sam silnik w innym modelu tez z 30A reglem śmiga aż miło, regle sprawne, silnik też był zmieniany... na nówke i sam nie wiem, a pakiet 2200 3s 25C mam kilka pakietów i te same latają w innym modelu z tym samym silnikiem i śmiga! Czy tutaj muszę dać mocniejszy regiel czy co sam już wymiękam!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Postaw mi kawę na buycoffee.to

A jednak regulator odcina moc. Jest odrobine za słaby jak na Twój zestaw silnik + śmigło. Zapewne bez śmigła wszystko jest ok.

Jeśli jest taka możliwość zmień ustawienia odcięcia mocy na niższe, może pakiet tak mocno przysiada przy max obrotach i regulator myśli że jest rozładowany.

 

Sam kiedyś zachwalałem tanie regulatory ale niestety robią one czasem takie niespodzianki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najlepsze jest to że kumpel ma identyczną konfiguracje i śmiga...? U mnie regliel by w innym modelu i śmiga, eh... mogę zmienić próg odcięcia na niski, jeszcze jest jedna rzecz tylko nie wiem jak duże ma znaczenie, teraz czytam że w podłączeniu regla środkowy kabel powinien być podpięty do środkowego w silniku ja nigdy nie sotsowałe tej techniki może to też ma jakieś znaczenie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

teraz czytam że w podłączeniu regla środkowy kabel powinien być podpięty do środkowego w silniku ja nigdy nie sotsowałe tej techniki może to też ma jakieś znaczenie?

 

Oczywiście nie ma to żadnego znaczenia.

 

Te regulatory są tak robione, że nawet te z jednej serii będą się różnie zachowywały.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak więc zmienię próg odcięcia i zobaczę co to zmieni... bo już mi ręce opadają;/ jest jeszcze opcja zakupu 40A regla ale mamy u siebie w klubie już z 5 tych silników z reglami 30A i śmigają...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

Więc tak, obniżone napięcie odcięcia i...bez zmian, zmieniona w reglu opcja przy obniżeniu napięcia z obniżenia obrotów na odcięcie i bez zmian.. czekam na regiel 40A mam nadzieje że to rozwiąże problem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.