Jump to content

Proszę o pomoc, silnik IBM2212-6 obroty


meny
 Share

Recommended Posts

Witam

 

Mam silnik

LINK

śmigło 7x4.5

 

Stosowałem regle

LINK

i

LINK

 

Ustawienia regla standardowe

Objaw

 

Chłodzenie regla ok, kable ok, mam ten sam silnik w innym modelu tez z 30A reglem śmiga aż miło, regle sprawne, silnik też był zmieniany... na nówke i sam nie wiem, a pakiet 2200 3s 25C mam kilka pakietów i te same latają w innym modelu z tym samym silnikiem i śmiga! Czy tutaj muszę dać mocniejszy regiel czy co sam już wymiękam!!

Link to comment
Share on other sites

A jednak regulator odcina moc. Jest odrobine za słaby jak na Twój zestaw silnik + śmigło. Zapewne bez śmigła wszystko jest ok.

Jeśli jest taka możliwość zmień ustawienia odcięcia mocy na niższe, może pakiet tak mocno przysiada przy max obrotach i regulator myśli że jest rozładowany.

 

Sam kiedyś zachwalałem tanie regulatory ale niestety robią one czasem takie niespodzianki.

Link to comment
Share on other sites

Najlepsze jest to że kumpel ma identyczną konfiguracje i śmiga...? U mnie regliel by w innym modelu i śmiga, eh... mogę zmienić próg odcięcia na niski, jeszcze jest jedna rzecz tylko nie wiem jak duże ma znaczenie, teraz czytam że w podłączeniu regla środkowy kabel powinien być podpięty do środkowego w silniku ja nigdy nie sotsowałe tej techniki może to też ma jakieś znaczenie?

Link to comment
Share on other sites

teraz czytam że w podłączeniu regla środkowy kabel powinien być podpięty do środkowego w silniku ja nigdy nie sotsowałe tej techniki może to też ma jakieś znaczenie?

 

Oczywiście nie ma to żadnego znaczenia.

 

Te regulatory są tak robione, że nawet te z jednej serii będą się różnie zachowywały.

Link to comment
Share on other sites

Tak więc zmienię próg odcięcia i zobaczę co to zmieni... bo już mi ręce opadają;/ jest jeszcze opcja zakupu 40A regla ale mamy u siebie w klubie już z 5 tych silników z reglami 30A i śmigają...

Link to comment
Share on other sites

Witam

 

Więc tak, obniżone napięcie odcięcia i...bez zmian, zmieniona w reglu opcja przy obniżeniu napięcia z obniżenia obrotów na odcięcie i bez zmian.. czekam na regiel 40A mam nadzieje że to rozwiąże problem.

Link to comment
Share on other sites

 Share

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

By using this site, you agree to our Terms of Use.