Skocz do zawartości

Hitec Optic 6 Sport Mini


Kuba_s

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, mam pytanie co do aparatury wymienionej w temacie. Co oznacza ten dopisek "mini" bo chyba nie rozmiar :D i czym różni się od optica 6 sport?

Planuję kupić aparaturkę, która posłuży mi na dłużej (czyt. baaaaaardzo długo) i już doszedłem do wniosku, że 6 kanałów wystarczy mi w zupełności, i wiem że na pewno ma być z komputerem. I zastanawiam się nad tym zestawem http://www.kuziemski.pl/aparatura-optic-sport-mini-35mhz-peÂłen-zestaw-p-112.html?osCsid=e961680a2c0c9b82491e482233bc5192 .

Może ktoś ma tą aparaturę i mógłby coś o niej napisać.

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak. oznacza mikro wyposażenie. 3x hs-55 odbiornik- hfs-05ms pakiet nadajnik 1300mAh koszyk na aku i ładowarkę akumulatorów 7,4v i 4,8v :mrgreen: Chyba tyle :wink: No i nadajnik z kwarcami. I jakieś tam orczyki do serw i nie wiem do czego służący metalowy "pokręt" :devil:

(na fotce wszystko ładnie widać)

O patrz zostało im trochę standardowej wersji w promocji jeszcze:

http://www.arthobby.pl/index.php?page=8&prod_id=888

Mikro już nie mają, ja się załapałem :devil:

 

Ja ją posiadam. Za nowy komplet "mikro" dałem 499zł. Za Standard był 550zł :) W obsłudzę, jak przeczytasz instrukcję jest prosty, bez tego ciężko się połapać 8) Ja czasem żałuję ze go kupiłem ale uświadamiam sobie że ludzie i takich nie mają :mrgreen: :devil: Ale tak, już mam sentyment do niego. Na pewno Ci na początki wystarczy :mrgreen: Zaraz Ci ktoś powie, kup sobie mx-12 bo lepsze :devil: A prezentuje się ładnie, a można ładnie dopsaować drązki do palcy :jupi: Co mi z długimi palcami się przydało :faja:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aha no to dobrze bo ja i tak narazie będe budował mniejsze modele, a przeciez standart odbiornik bedzie działał tak samo przy tej aparturze, prawda? Chociaż zastanawiam się nad tym co podałeś Lubart, bo to też całkiem dobra oferta. A oprócz wyposażenia mikro różnią się parametrami?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nad mx-12 ? Ten to już jest drogawy. Więc za 500zł to Ty kupisz sam nadajnik bez niczego z samym pakietem. Zero serw i odbiorników. Nic sam nadajnik :mrgreen: Ale tak to jest. Parametrami sienie różni. Nawet na stronie Hiteca o tym piszą. O tych wersjach Sporta. Więc nie patrz na te dopiski tylko na wyposażenie dodatkowe jak kupujesz sporta :mrgreen: A wyposażenie, jeśli będziesz latał takimi do 1,5m to lepiej mikro, bo waga mniejsza. A i tak raczej małymi na granicy zasięgu nie będziesz latał. Producent podaje że ten odbiornik z mikro ma ze Sportem 1,5km zasięgu :shock: Ale raczej troszkę mniej :mrgreen: Tak, tak samo, tylko pewnie jeszcze trochę większy zasięg załapie, ale i tak na mikro ma duży jeśli producent nie kłamie :twisted: Standardowy jest większy i ma więcej kanałów i większy zasięg, ale więcej jak 5ch w małych modelach chyba się nie przydaje :mrgreen: A małe zawsze łatwiej wcisnąć w takiego deproniaka. Ale jak masz zaoszczędzić to bierz standard :wink: Namieszałem teraz Ci trochę, ale musisz wiedzieć :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hehe, no troche namieszałeś ale z twojej wypowiedzi wyszło, że standart ma więcej kanałów i większy zasięg a to że są większe serwa to nic bo przecież zawsze się je gdzieś wciśnie :P A kto powiedział, że kiedyś nie zbuduje jakiegoś "giganta" :D . Aha nad MX-12 sie nie zastanawiam bo budżetu aż takiego nie mam żeby wydać 500 zł na sam nadajnik. Więc chyba raczej wezmę standart. Ale jakby ktoś jeszcze miał coś do powiedzenia w tym temacie to bardzo chętnie posłucham. Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No, ale będą zalegać... Zawsze możesz poprosić bez serw, ale jak już jest promocja to lepiej się nie targuj :twisted: Serwa możesz sprzedać, jest ich 4 to ze 120zł weźmiesz za nowe :mrgreen: Strzelam, bo nie pamiętam jakie tam są :wink: Ma dwie zalety nad zwykłym opticem (bez przeróbki jaką wykonał kolega tu (nie pamietam nicku) ) Ma akumulator 7,4v, możesz lipola walnąć do tego, znam chłopaka co tak zrobił :mrgreen: I ma 10modeli. Dwa minusy co do zwykłego optica: mniej funkcji do latania i brak zapisu nazwy modeli.

 

Ale co do nazwy masz numerki, a ja wpadłem na pomysł by swoje modele numerować małymi cyferkami w zależności od zapisanego modelu. Rozumiesz? Takie małe cyferki przypominające który "zestaw" ustawień jest do danego modelu. Prz np. podpisie modelu, modele warto podpisywać, z tego co wyczytałem na forum :mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Już podjąłem decyzję. Kupię Optica 6 sport z mini serwami. A tak jak Lubart mówisz ponumerować modele to nie problem. Wydaje mi się, że jest to dobre radio, a połowy tych funkcji i tak pewnie nigdy nie wykorzystam więc nie ma się co martwić, że mniej niż normalny Optic. Dzięki za pomoc. Aha i jeszcze jedno, czy w zestawie powinna być instrukcja po polsku bo nigdzie nie jest napisane? Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aha i jeszcze jedno, czy w zestawie powinna być instrukcja po polsku bo nigdzie nie jest napisane? Pozdrawiam.

Instrukcja po polsku jest integralną częścią zestawu, sprzedawca ma obowiązek ją dołączyć, jej braj może być podstawą do reklamacji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przemyślałem sprawę i chyba jednak kupię Optic 6 Sport, bo z tego co widzę aż tak bardzo nie różni się parametrami, a i tak ma dużo funkcji.

I tak myślę nad tą ofertą : http://www.arthobby.pl/index.php?page=8&prod_id=41

Taniej nigdzie nie znalazłem (chyba że źle szukałem), jakby ktoś się gdzieś natknął na jakąś tańszą ofertę mógłbym prosić o powiadomienie?

 

EDIT: No niestety im więcej myśle tym jest gorzej, normalnie woda z mózgu. teraz tak myśle czy nie kupić Optica 6 ale z mini serwami i mini odbiornikiem? Prosiłbym o podpowiedzenie czy wersje Sport czy zwyklego Optica? Z tego co już wiem to Sport ma pamięć na 10 modeli i 3 programy latania: Acro (chyba)-ogólnie samoloty silnikowe, Glider-szybowce, i Heli-helikoptery, A optic zwykły ma tylko "acro" i heli. No i Optic zwykły ma podobno więcej przełączników, które i tak nie wiem do czego służą bo nigdzie nie moge tego znaleźć. Bardzo bym prosił o wypowiedzenie się tych wszystkich, którzy korzystają z tych aparatur. Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.