Skocz do zawartości

Pobór prądu a masa modelu


Pietuh
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Takie ciekawe zjawisko zaobserwowałem:

Model Sky Surfer 2000 silnik Ray C/3536/05 max pobór prądu 30A, początkowo założyłem regulator Redox 40A i wszystko grało gdy model ważył fabryczne 1400g, ale po dociążeniu do prawie 2kg zaczęło się odcinanie po około 1 min pracy silnika na maxa. Używając brzydkich słów :angry: zmieniłem na ZTF 40A i historia się powtórzyła niezależnie od rozmiaru śmigła 8x4 i 8x6 a po założeniu 9x6 to około 40s i odcięcie.

Sprawę rozwiązał regulator 50A, chociaż przyznaję, że na tym silniku model ważący około 2kg idzie jak czołg pod górę i pożera prąd z baterii 4400aMh w tempie expresowym, wystarcza na najwyżej 4 windy.

Czy ktoś spotkał się z takim zjawiskiem żeby ciężar modelu aż tak znacznie wpływał na pobór A

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Kamyczek_RC

Prawa fizyki działają na wszystko tak samo ;) Jeśli masa modelu wzrosła o 40% energia potrzebna do wyeksportowania go na tą samą wysokość wzrośnie również o 40% można więc przypuszczać że pomijając niewielkie różnice sprawności napędu pobór prądu zwiększy się o ok 40% a czas na jaki wystarcza akumulator również zmniejszy się o 40% zatem jeśli silnik bral ok 30A teraz bierze ok 42A i powoduje wyłączanie regulatora 40A .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Logiczne, ale nigdzie nie spotkałem w żadnych opisach czy danych podawanych przez producentów silników żeby stosować mocniejsze regulatory w przypadku górnej granicy dopuszczalnej wagi modelu, jest tylko podany maksymalny chwilowy pobór prądu np wymieniony Ray

Seria C - outrunner

 

trenery - 1500 g

akrobaty - do 1100 g

3D - do 1000 g

 

 

DANE TECHNICZNE:

  • ilość ogniw zasilających: 2-3 Li-Pol/6-8 Nixx
  • obroty / Volt: 1450
  • moc: 400 W
  • max prąd (60s) - 30 A
  • rozmiary (średnica, długość) : 35 x 36 mm
  • średnica wału: 4 mm
  • waga:110 g

Zalecane śmigła:

  • 2 Lixx/7 Nixx - 10"x6"
  • 3 Lixx/10Nixx - 9"x6"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.